Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymontowanie panelu z przyciskami dezaktywacji alarmu z boczka


Silent bob

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła pora wymiany tapicerki i zabrałem się za wymianę boczków, jedna jednejrzeczy nie mogę ugryźć. Mianowicie w boczku kierowcy muszę przełożyć panel od oryginalnego alarmu Audi z przyciskami dezaktywacji czujników wnętrza i czujnika przechyłu. Etka pokazuje ze chyba jest to cudo wciskane, przyjżałem się temu dobrze od dołu jest taki płaski otwór jakby na śrubokręt, wcisnąłem tam zakrzywiony imbus próbowałem pociągnąć, ale plastik dołem się odchyla ale górą trzyma. Próbowałem podwżyć od góry śtubokrętem, ale średnio ma ochotę odpuścić. Czy ktoś już to demontował i wie jak to się robi i jak to jest tam zamocowane ? Drugiego nie mam, więc wolałbym nie popsuć :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz tapicerkę sciągniętą to masz to jak na tacy więc nie wiem w czym problem??

tapicerki starej z alarmem jeszcze nei zdjalem, a w nowej tego cuda nie ma - w tym problem. Poza tym zdjecie tapicerki nic nie da, bo od wenetrznej strony nic nie zoabaczysz ewentualnie dziurkę na kabel biegnący do przełączników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odgrzewam kotleta i temat może być nieaktualny -ale,

robiłem dokładnie to samo tzn,

do standardowego boczku (kierowcy) bez sterowania fotelami ani przycisków alarmu/ klapy bagażnika, montowałem właśnie te wcześniej wymienione.

Cała operacja wymagała zaangażowania plastikarza - bez tego nie zadziała ( chociaż widziałem rozwiązanie z użyciem gorącego kleju i podkładek tapicerskich )

Plastik W KTORYM instaluje się przyciski alarmu i/lub klapy tylnej jest przymocowany zatrzaskiem od dołu, śrubą we wnętrzu tapicerki oraz zgrzewem plastikowym również we wnętrzu tapicerki, aby wykonać obie instalacje (tzn plus panel sterowania foteli/lusterek) konieczne jest rozgrzanie schowka drzwi, umieszczenie wszystkiego na swoim miejscu i ponowne zgrzanie - powiem tylko że koleś który mi to robił, przy niewielkim moim udziale wyrobił się w 45 minut ze wszystkim - w razie czego służę namiarami.

Potem wycięcie dziur na złącza i zrobione :)

Niestety w wyniku (absolutnie mojej) niewiedzy uszkodziłem w trakcie blende głośników (BTW ok bo zmieniam na bose i wole delikatnie wkręcić aniżeli zgrzewać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...