Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Moja czarna perła :) - PO WIRUSIE :)


marekwaw007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Chcę wam zaprezentować moją A4. Jest to model B6 z roku 2001/2002 z silnikiem 1.9 TDI 130KM ale już niedługo będzie zdecydowanie więcej no ale to wtedy poinformuję ile wyjdzie dokładnie. Co do zmian jakie zaszły to może tak:

- wrzuciłem do niego system audio HERTZ oraz do bagażnika skrzynkę MAC AUDIO z dwoma głośnikami basowymi 30cm i porządnym wzmacniaczem.

- Radyjko JVC z DVD 4x50W

- seryjną gałkę zmiany biegów wymieniłem na podświetlaną a kolorze czerwonym ( zdjęcie niedługo)

- amortyzatory gazowe firmy Bilstein

- sprężyny firmy MONROE

- nowe felgi i opony Continental SportContact 2 205/55r16

- przyciemnione szyby tył

- nowe lampy tylne LED

- w tym tygodniu będzie zamontowany asystent parkowania Valeo oraz światła do jazdy dziennej LED Philips DRL

aa627e341213d071m.jpg 09990cb3c72c8727m.jpg 2dcb668fa0f22611m.jpg a4e66585dc492030m.jpg 04ccc05cec33634cm.jpg 550860a7a2b355ccm.jpg 5f8f67235d328bdcm.jpg 449a51a2e9ec1073m.jpg 13dc73a9b9638eefm.jpg

A co będzie dalej zobaczymy.

Jak się coś zmieni oczywiście dam znać.

KOLEJNE MODYFIKACJE

Dzisiaj byłem na zmianie seryjnej mapy i wgraniu wirusa. Chciałem żeby efekt był w miarę oki ale żeby też było bezpiecznie dla silnika. Poniżej wykresy momentu i mocy przed i po modyfikacji.

Na hamowaniu auta przed wyszło 134KM i 280NM.

Po wgraniu wirusa wyszło 155KM i 333NM. Dało się więcej zrobić ale narazie wystarczy, nie chciałem za bardzo przeciążać silnika.

8a489a4077b5303dm.jpg

b42d3c9f4342db94m.jpg

Dodatkowo zamontowałem światłe led do jazdy dziennej philips.

Wyrzuciłem też tylne lampy i zamontowałem oryginały.

Teraz czekam na zamówione sprężyny sportowe 40mm przód + tył oraz na dystanse 17mm na tylną oś.

Co do mocy to narazie zobaczymy jak autko będzie jeździć i czy mi to wystarczy. Być może pomyśle o zmianie turbiny z leona RS i jakiś wydajniejszy intercooler.

Powiedzcie mi jeszcze co daje wyrzucenie katalizatora w samochodach z tym silnikiem ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Niezłego masz allroada, a tak po za tym to fajny felunek i kolor :kox: jedynie strasznie mi się nie podobają tylne światła :sick3:, ale to kwestia gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory stary,ale zaczne od minusów. Nie podobają mi się te lampy na tyle, (choc sam szukam jakichś ledów)

Felga fajna, choć mógłbyś zapodać minimum 17 lub 18"

Natomist bardzo fajnie wyglada tył z przyciemnionymi szybkami :good:

Koniecznie pomaluj dokładki w kolor.

Bezawaryjnej jazdy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minus:

-za ten paskudny a'la pakiet chrom :disgust: obwódki szyb na metry :disgust: no i te ramki pod tablice :kwasny: -biegusiem zmieniaj na klubowe :wink4:

-za lampy tył :sick3:

-za wysoki zawias :tongue4: choc pewnie z czasem opuscisz auto :wink4:

plus:

-za ścieme szyb, choc mogla by być po całości, a nie do połowy :tongue4:

-za dość fajny wzór felg.. aczkolwiek co do rozmiaru to mogło by być 18-19" :wink4:

-za modyfikacje audio :wink4:

i za planowanego chipsa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że niektórzy nie mogą wsadzić min 18" - moje zdanie ... mam 17" i małą dzidzię na pokładzie nei wyobrażam sobie większej feli na ten czas... jest mega twardo na 225/45/17 na śląsku jeżdżę i serio twardziutko jak cholera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak gałeczka zakupiona na allegro. Lampy tylne już zmieniłem na oryginalne i już jest zdecydowanie lepiej. Co do zawieszenia to wymiałem z tyłu sprężyny i mechanik mi doradził żeby założyć wzmacniane. Miał stać nisko jak wcześniej tylko twardość miała być inna a wyszło inaczej. Aczkolwiek juz w bagażniku leżą normalne sprężyny więc będzie znacznie niżej. Felgi są 16' ponieważ kupowałem je teraz a opony były 16' po zakupie auta więc zostałem zmuszony do zakupu 16 felg żeby nie kupować nowych opon a tych wywalać bo są prawie nowe no i porządne. W tym roku musi tak zostać, a może na przyszłą wiosnę pomyślimy o 18'.

Dzięki za oponie i rady, i prosze o więcej.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 22:22_________________________________________________Nowy program i inne niewielkie zmiany opisałem na początku postu poniżej początkowego opisu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryskiwacze są w dobrym stanie. Jeden na czwartym cylindrze miał tam jakiś odchył ale jakiś naprawde marginalny. Generalnie narazie zrobiliśmy tak "oszczędnie" bo widać olej spod turiny, na tym przewodzie który jest pod turbiną. W intercoolerze jeszcze oleju nie ma ale muszę najpierw doprowadzić do porządku turbine (może ją wymienić na większą np od 150KM Leona) i wtedy zobaczymy ile da sie jeszcze wycisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...