Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbina ładuje max wolne obroty.


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Jestem po wyczyszczeniu turbo ze zmienną geometrą, które było zapieczone. Wszystko zostało złożone jak należy.

Auto ma moc i nie przeładowuje turbiny jednocześnie wchodząc w tryb awaryjny, jak to miało miejsce wcześniej.

Mój problem polega na tym iż turbina na wolnych obrotach daje jak odrzutowiec :gwizdanie:

Po przekroczeniu 1,5 tyś obrotów cichnie i pracuje należycie. Regulacja sztangi tnie była ruszana. Chyba że poprzedni właściciel coś tam kręcił, a po wyczyszczeniu wyszło.

Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to slychac turbo na jalowym biegu, kiedy nie ma katalizatora... a moze osoba ktora robila ci ta turbine poprostu wybebeszyla ci katalizator? jedneoczesnie cie okradajac? wklad z katalizatora z afna warty jest okolo 200zl... a po wyjeciu turbo, do puszki kata jest juz blisko... ja bym na to stawial...objerzyj dobrze puche z gory ,z boku i od dolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator był już wycięty jak kupiłem.Więc odpada. Chyba że wcześniej łopatki nie otwierały się do końca z powodu zapieczenia. A teraz dopiero słychać co turbo potrafi. Chociaż jeszcze w żadnym 1.9 TDI nie słyszałem takiej suszarki :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle złożony mechanizm vtg lub źle podłączona kabelkologia ze sterowaniem VTG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...