Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Głośniki w półce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niefortunnie przy ładowaniu bagaży zerwałem wzmacniacz przy lewym głośniku (mam sedan b5 '99, w półce głośniki ori aktywne). Okazało się, że wraz ze wzmacniaczem oderwałem kabelek od membrany (?) głośnika. Spec od nagłośnienia wycenił naprawę głośnika na 100 zł. Jako rozwiązanie alternatywne zaproponował kupno takiego głośnika na allegro "za grosze". Z tego co wiem to głośniki o rozmiarze 165, takie jak w półce można kupić w komplecie za 150 zł - nowe, czy wymiana w ogóle nie wchodzi w grę przez to, że to specjalne "głosniki aktywne". Czy można ewentualnie kupić tylko jeden głośnik lewy w miejsce tego uszkodzonego? Bardzo proszę o informacje jak najbezpieczniej rozwiązać ten kłopot. Mam radio ori chorus.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabank zwykle glosniki odpadaja bo sam piszesz ze musisz miec aktywne...wiec albo szukaj na allegro ori takiego jak masz albo kup nowe innei i jakis wzmak do tego (lub jesli sie da to wykorzystaj wzmaki z ori instalacji) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia głośnika, pewne oderwałeś "licę" ;-)

Zobaczymy co da się z tym zrobić ;-)

Oderwała się bezpośrednio przy cewce? Czy w połowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oderwała sie bezpośrednio przy głośniku (przewód cały, nieprzerwany). Wrzucę zdjęcia wieczorem. Gość mówił, że sporo z tym roboty - rozbieranie kanapy, lutowanie, ustawianie cewek itp.

Jednocześnie chciałbym ponowić pytania:

"Czy wymiana w ogóle nie wchodzi w grę przez to, że to specjalne "głosniki aktywne?" - czy zamontowanie zwykłych głośników bez żadnych wzmacniaczy jest możliwe? (radio ori) w jaki sposób zrobić tę zmianę, bo dotychczasowe głośniki robią sie już leciwe....

"Czy można ewentualnie kupić tylko jeden głośnik lewy w miejsce tego uszkodzonego?" jaki?

Dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...