Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsza kolizja drogowa co zrobić z moim samochodem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

dziś przytrafiła mi się cholernie przykra sprawa, podczas cofania na parkingu nie zauważyłem samochodu no i go puknąłem, obyło się bez policji, koszty pokryje ubezpieczyciel w tym wypadku PZU oraz - 10 % zniżek, koleś miał pęknięty zderzak i lampę.. ja natomiast zarysowana dokładkę spodnia zderzaka oraz zderzak i wgniecenie w klapie bagażnika..

na zdjęciach przedstawiam obraz sytuacji po lekkim polerowaniu, teraz jedno podstawowe pytanie co mam zrobic?

na samochód posiadam ubezpieczenie AC, wgniecenie z daleka dosyć poważnie wygląda, więc skorzystał bym z niego ale podstawowe pytanie czy nie dowalą mi zwyżki?

jeżeli ta opcja by odpadła to wtedy co zrobić innego co byście mi doradzili?

S0cwA.jpg

S0mv9.jpg

S0XVi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz to ze swojego AC, to stracisz 10% zniżek i przez następny rok ich nie odzyskasz, musisz przekalkulować opłacalność tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dlatego warto przemyśleć kupno każdego ubezpieczenia np. w PTU jest możliwość wykupienia szkody drobnej z symboliczna opłatą 80 zł z racji wykupienia tej usługi możesz dokonać szkody (AC) do 1400 zł raz w roku bez utraty zniżek z AC

Kolego twoją szkodę wyceniam na około 1100 zł w zależności od zakładu ubezpieczeń zniżki tracisz na rok wgięc decyzje musisz podjąć sam[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 23:36_________________________________________________

przez następny rok ich nie odzyskasz,

z początkiem przyszłej polisy dostaniesz zwyżkę 10% po czym jeżeli pochwalisz się bazszkodową jazdą w przyszłej polisie odrobisz zwyżkę i powrócisz do poprzedniego stanu zniżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha rozumiem:)

sam traszkę spolerowałem teraz oddam do zakładu wgniecenie zostało malutkie to tez zrobi zakład

:) dzięki za inf...

możecie polecić jakaś pastę na te rysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...