Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie pierścienie centrujące ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem felgi bbs 18' 8.5 ET 32 i mam "problem" bo nie wiem jakie dobrac do nich pierscienie.Otwor centrujacy felgi wynosi 82mm i jest gleboki na 7mm.Dalej otwor centralny ma juz mniejszy obwod.Dostalem do tych felg pierscienie centrujace o obwodzie wewnetrznym 57,1mm a zewnetrzny 82mm.Pierscien ma grubosc 7mm i po zalozeniu na piaste ma luz poniewaz piasta w miejscu styku z pierscieniem ma obwod wynoszacy 56,1mm :wallbash:

Jak powinien wygladac pierscien do mojej felgi ?Przypomne ze otwor centralny wynosi 82mm i jest gleboki na 7mm.

Na piascie jest nadlany jakby pierscien-widac na fotkach.

dscf7231.jpg

Po nalozeniu pierscienia o grubosci 7mm przylega on do piasty ale ma luz i kolo "bije"bo pierscien powinien byc osadzony na tym nadlanym pierscieniu na piascie.

dscf7238j.jpg

W ori feldze widac okrag ktory idealnie przylega do pierscienia na piascie.

Jakie kupic pierscienie centrujace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie rozumie o co chodzi, ale skoro pierscien ma wymiary 82/57,1 to jest wlasnie do tych kol wiec nie rozumie w czym problem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem :blink: ale skoro dostałeś pierścień centrujący 57.1 do tych felg to to musi pasić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień najpierw wkłada się na felgę, dopiero potem razem z kołem na piastę. Spróbuj, tak zobacz co wyjdzie.

tak jak napisał kolega załóż pierścienie na felgę (w felgę) powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem ze nie zrozumiecie bo nie umiem tego dobrze wytlumaczyc :tongue4: poprostu pierscien ktory dostalem jest za waski - ma 7 mm dlatego po nalozeniu felgi z pierscieniem,felga bije bo pierscien nie jest osadzony na obwodzie 57,1mm tylko 56,1mm czyli poza tym zgrubieniem na piascie.Mam nadzieje ze teraz dobrze wytlumaczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam, musisz poszukać ("wyższych") szerszych pierścieni najlepiej podpytuj sprzedawców o dokładne wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam, musisz poszukać ("wyższych") szerszych pierścieni najlepiej podpytuj sprzedawców o dokładne wymiary

no tak musza byc szersze na piascie ale takie same 7mm na obwodzie gdzie wchodza do felgi bo szerszy nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam, musisz poszukać ("wyższych") szerszych pierścieni najlepiej podpytuj sprzedawców o dokładne wymiary

no tak musza byc szersze na piascie ale takie same 7mm na obwodzie gdzie wchodza do felgi bo szerszy nie wejdzie

może być ciężko bo jak ostatnio szukałem pierścieni do siebie z 66,5 na 57,1 to widziałem, że wszystko na jedno kopyto robią. W razie czego jeśli znasz jakiegoś tokarza pozostaje dorobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam, musisz poszukać ("wyższych") szerszych pierścieni najlepiej podpytuj sprzedawców o dokładne wymiary

no tak musza byc szersze na piascie ale takie same 7mm na obwodzie gdzie wchodza do felgi bo szerszy nie wejdzie

może być ciężko bo jak ostatnio szukałem pierścieni do siebie z 66,5 na 57,1 to widziałem, że wszystko na jedno kopyto robią. W razie czego jeśli znasz jakiegoś tokarza pozostaje dorobić...

zgadza sie ale to juz bedzie ostatecznosc.

Dziwne to bo przeciez bbsy to dosc popularne felgi i chyba nie jestem pierwszy ktory ma taki rozmiar felgi o otworu centralnego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BBSy :kox: ale nie pamiętam jakie mam pierścienie tam założone. :gwizdanie: A tak z innej beczki kupiłeś może te felgi z częstochowy??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BBSy :kox: ale nie pamiętam jakie mam pierścienie tam założone. :gwizdanie: A tak z innej beczki kupiłeś może te felgi z częstochowy??

mam juz do nich odpowiednie pierscienie dotoczone ale jedna z felg ma male bicie osiowe i teraz znowu pozostaje sie dowiedziec czy to felga bije czy opona.Felg nie kupilem w czestochowie.Jutro moze cykne fotke-postaram sie ja tu wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BBSy :kox: ale nie pamiętam jakie mam pierścienie tam założone. :gwizdanie: A tak z innej beczki kupiłeś może te felgi z częstochowy??

mam juz do nich odpowiednie pierscienie dotoczone ale jedna z felg ma male bicie osiowe i teraz znowu pozostaje sie dowiedziec czy to felga bije czy opona.Felg nie kupilem w czestochowie.Jutro moze cykne fotke-postaram sie ja tu wstawic

To dobrze że nie z częstochowy bo byłem oglądać jedne BBSy tam i felga była spawana :confused4: Wulkanizator dobry oczywiście Ci wszystko powie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam metalowych pierscieni :gwizdanie: tylko i wylacznie teflonowe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecana fotka

dscf7241c.jpg

dziwi mnie troche ze mimo ori obnizonego zawieszenia auto na 18 stoi za wysoko a na 16" stalo idealnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaki masz tam rozmiar opon bo do podobnych felg się przymierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...