Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Słabe wspomaganie


Vaako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem wyciek z maglownicy. Zorientowałem się pewnego dnia jak pompa wspomagania zaczęła buczeć. Natychmiast kupiłem płyn i dolałem. Zauważyłem że szybko płynu ubywa i maglownica poszła do regeneracji, ponieważ to z niej ciekło i to mocno.

Po regeneracji maglownicy i jej założeniu przejechałem 2 km po czym zauważyłem, że samochód traci wspomaganie.

Pompa pracuje ale samochód trzeba wkręcić na obroty, żeby wspomaganie zadziałało.

Dowiedziałem się że pompę też mam do regeneracji. Chciałem w zasadzie potwierdzić, że to są objawy pompy a nie spierniczonej regeneracji.

Jest możliwe że jeżdżąc z wyciekiem zajechałem pompę ale nie dopuściłem do jazdy z suchym zbiornikiem płynu.

Jaka wasza opinia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem wyciek z maglownicy. Zorientowałem się pewnego dnia jak pompa wspomagania zaczęła buczeć. Natychmiast kupiłem płyn i dolałem. Zauważyłem że szybko płynu ubywa i maglownica poszła do regeneracji, ponieważ to z niej ciekło i to mocno.

Po regeneracji maglownicy i jej założeniu przejechałem 2 km po czym zauważyłem, że samochód traci wspomaganie.

Pompa pracuje ale samochód trzeba wkręcić na obroty, żeby wspomaganie zadziałało.

Dowiedziałem się że pompę też mam do regeneracji. Chciałem w zasadzie potwierdzić, że to są objawy pompy a nie spierniczonej regeneracji.

Jest możliwe że jeżdżąc z wyciekiem zajechałem pompę ale nie dopuściłem do jazdy z suchym zbiornikiem płynu.

Jaka wasza opinia???

na to wygląda,że masz pompe do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się że to przyczyną byłby za mocno skręcony magiel. Jak wspomaganie przestawało działać to ledwo można było przekręcić kierownicę mimo iż nie jestem jakieś "chuchro".

Teraz mała ciekawostka. Wczoraj rano dalej zanikało to wspomaganie, tak jak pisałem jak przygazowałem wracało. Zostawiłem auto jak dojechałem do pracy, postało 8 godzin. Jak zapaliłem i ruszyłem cały czas wspomaganie działało i działa bez zająknięcia już drugi dzień. Zgłupiałem całkowicie :wallbash:

Dźwięk pompy jest nieco inny niż pamiętam przed regeneracją magla. Szczególnie jest trochę głośniejsza w skrajnych pozycjach ale nie jest to jakieś głośne buczenie. Zobaczę ile podziała wspomaganie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zanika przy skręcie w jedna stronę a po jakimś czasie wraca (tak do 30 sekund) jak jeżdżę ok jak mam zaparkować to przy manewrach normalnie jak bez wspomagania czasem. Kupiłem zamiennik - we wtorek założą mi -zobaczymy - podzielę się wrażeniami :> Niby na zamiennik jest dwa lata gwarancji ale powiem jak będzie działać jak już ruszę z nim w miasto. U mnie w sklepie nówka oryginał po okazyjnej obniżce kosztuje 650 zł. Za zamiennik dałem 229 zł. Ale zdania są podzielone co montować. Jasne że oryginał zapewne lepszy ale w moim przypadku zadecydował brak kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...