Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Metaliczne dzwięki z okolic sprzęgła, ustające po jego wciśnięciu


marosz555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że krążę po wątkach dotyczących koła 2-masowego i nie mogę doszukac się objawów występujących u mnie więc chcialem zapytac

co to może byc:?

Objawy usterki:

- na wolnych obrotach słyszalne metaliczne dźwięki(może lepsze określenie to metaliczne nierównomierne chrobotanie) z okolic

sprzęgła --> zawsze USTAJĄCE po WCIŚNIĘCIU sprzęgła

- pojedyncze dosyc głośne stuknięcie podczas gaszenia silnika

- drgający pedał sprzegła po wcisnięciu na jakieś 2cm, wraz z dociskaniem coraz niżej drgania maleją aż do całkowitego ustąpienia po

wciśnięciu do końca

Dodam jeszcze że sprzęglo bierze nisko i zawsze tak samo, żadnych szarpnięc podczas jazdy czy problemów ze zmianą biegów(pojedynczy epizod podczas ostatnich 2tys. km z wrzuceniem jedynki).

Będę wdzięczny za opinie!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Pytałeś może kogoś? Byłeś w jakimś warsztacie?

Niby nic się nie dzieje ale to jakieś takie troche niepokojące. może to coś z tym łożyskiem dociskowym?

jedyny punkt zaczepienia to to że te metaliczne odgłosy ustają po wciśnięciu sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma 240tys. i lekko drzy, mechanik powiedzial ze to raczej bedzie skrzynia ale na 100% nie wiedzial :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 170 tys. i jakieś większe drgania które czuje na karoserii to zaraz po odpaleniu(na zimnym silniku) które ustają dość szybko.

Ale nie są to też jakieś duże drgania.

Ciekawe co miał na myśli mówiąc skrzynia? A jeśli byłaby to skrzynia to czemu odgłosy ustają po wciśnięciu sprzęgła/czyli załączeniu skrzyni a są słyszalne gdy jest rozłączona?

Wg. mnie to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma 240tys. i lekko drzy, mechanik powiedzial ze to raczej bedzie skrzynia ale na 100% nie wiedzial :confused4:

Sprawdz po kolei poduszke skrzyni czy jest cala czy popekana , poduszki silnika . Ja obstawiam za dwumasem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to są objawy ewidentne dla zajechanego dwumasa... powoli zaczynam mieć to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czekam na dalsze objawy, które może bardziej jednoznacznie na to koło 2masowe wskażą.

Jak się pojawią to dam znać.

P.S. Jeżeli u was też będzie coś nowego, a może któryś faktycznie wymieni to koło też dajcie znać w tym wątku proszę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym wątku, że mam identyczny problem a dwumasa nie mam. Poza tym wymienione jest całe kompletne sprzęgło i dalej jest to samo. Życze powodzenia, bo jak narazie nikt na foru, ani mechanik nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Ostatnio wymieniałem skrzynię, tarczę sprzęgła, docisk, łożysko oporowe, łożysko igiełkowe wału podpierające wałek sprzęgłowy. Dwumasowego nie mam. Przy starej skrzyni było tak samo. Przestałem rozkminiać, co to może być. Nie zciszam radia i już :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to drugi raz, jak mam takie obiawy. Za pierwszym razem wymieniono łożysko oporowe i docisk. Docisk był popękany, a łożysko wymienili przy okazji na wszelki wypadek. Minęło od tego czasu trzy miesiące i powtórka. Być może jutro coś się wyjaśni, składają z nowym kompletem.

Ps. Auto stoi już dwa tygodnie w warsztacie ;([br]Dopisany: 16 Kwiecień 2010, 20:23_________________________________________________Dzisiaj odebrałem auto. Mechanik w akcie desperacji włożył używany docisk i happy end :good: Cisza aż miło, nic nie dzwoni. Nowy, trzy miesięczny do reklamacji. W przyszłym tygodniu spowrotem założą nowy, bo nie chcę nic używanego, tylko cały nowy komplet. Czyli w moim przypadku, poprzednio i teraz winny był docisk. Również nowy założony trzy miesiące temu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja 4 miesiace temu wymienialem sprzeglo i dwumasa na nowe i jak wcisne sprzeglo to auto chodzi glosniej :kwasny: pytalem sie mechanika mowi ze cos moze byc z lozyskiem sprzegla ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą być również mocno już sfatygowane sprężyny w docisku sprzęgła lub tak jak ktoś wyżej wspomniał samo łożysko sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce, to niech kombinuje. Pisałem, że mam założone wszystko NOWE i dalej dzwoniło. Ustało po zmianie docisku na używany. Mechanik 5 razy zdejmował skrzynie zanim trafił w problem.Ciężko było, bo jak stwierdzic która nowa część jest wadliwa. Oczywiście może się okazac, że ten dzieięk u innych jest nie co inny i maże być to np. łóżysko. Jeśli ktoś czytał dokładnie, to poprzednio tez ustało po wymianie docisku. Podaje na tacy rozwiązanie, ale czy ktos z tego skorzysta, to już jego sprawa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...