Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6] AKE vs BAU/BDH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Lada chwila przesiadam sie do avanta 2.5 TDI z 2003/4 (najprawdopodobniej przyszly tydzien). Mam do wyboru maj 03 w manualu i multitronic z 2004. Niestety nie znam poki co oznaczen tych silnikow.

Z tego co wyczytalem na forum od 06-2003 wychodzily silniki o oznaczeniach BAU i BDH. Czym roznia sie miedzy soba i czym w stosunku do starszego AKE? Ktos ma rozeznanie?

Pytam, bo byc moze bede musial wybierac pomiedzy AKE z 2003, a np BAU/BDH w tej samej cenie, podobnym roczniku.

Z gory dziekuje za cenne informacje.

Opublikowano

tutaj masz troszke ...

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=59776&highlight=bau

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=54591&highlight=bau

oraz wiele innych postów na AKP ... jest tam kilku zapalenców od V6 TDI ... :naughty:

Opublikowano

BAU od 06/2003 do 12/2004

BDH od 06/2003 do 12/2004

BDG i i BDH to bliźniacze silniki

BAU i BCZ to bliźniacze silniki

blok, tłoki te same

AKE ma inną głowicę,(w ETCE różne numer dla BAU i BDG również)

AKE różni się też wałem korbowym

tłok taki sam w AKE, BAU,BCZ (BDH, BDG ma inny)

wałek rozrządu BAU, BDG to samo - inny w AKE

wychodzi na to, że turbo to samo.

silniki różnią się też pompą wtryskową.

dane z ETKI, tu jeszcze świeże w miarę info :

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=59776&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

A można zapytać, skąd taki duzy wybór masz ?

Opublikowano
  • Autor

pre_pl: Piękne dzieki za info. O zrodle samochodow pochwale sie jak juz kupie autko jesli pozwolisz.. a noz mi ktos sprzatnie sprzed nosa :). Dodam, ze samochody pewne, z sieci dealerskich.

Czy poza tymi aspektami czysto technicznymi (inna głowica, bloki, etc) w praktyce roznia sie w jakis sposob? awaryjnosc, trwalosc.. ?

Zapomnialem dodac, ze kupuje wylacznie 2.5 w Q, wiec w gre wchodza silniki 179/180 PS, czyli te, ktore wymienilem w 1 poscie (mam racje?)

Opublikowano
Czy poza tymi aspektami czysto technicznymi (inna głowica, bloki, etc) w praktyce roznia sie w jakis sposob? awaryjnosc, trwalosc.. ?

no tu już lepiej zerknij w te linki spankyego... ogólnie auta od 2002 są lepsze konstrukcyjnie (choć też mają swoje mankamenty, naprawione w 2004).

Acha, osobiście też nie ładowałbym się w multitronika.

Chyba, że zależy Ci na pierwszym miejscu na komforcie....

BAU 179PS

BDH 179PS

BCZ 163PS

BDG 163PS

AKE 180PS

BFC 163PS

Opublikowano
  • Autor

Tez szukalem auta wylacznie w manualu, ale byc moze skusi mnie wyposazenie + sline w tym multitronicu, zobaczymy na miejscu...

Opublikowano
ale byc moze skusi mnie wyposazenie + sline w tym multitronicu,

wyposażenie można dołożyć, sline'a zrobić :dance:

Opublikowano
  • Autor

No tak, ale to sa zawsze koszty, a wybieram sposrod samochodow w tej samej cenie :decayed:

Opublikowano

generalnie gdzieś czytałem że im nowsze 2.5 TDI tym lepiej......

Chyba też obiło mi się o uszy że 2.5TDI z kodem na literę B.. są lepsze niż te z kodem na A..

Chyba poprawiono tam te nieszczęsne wałki, ale tak mi sie tylko wydaję, poszukaj dokładniej

Opublikowano
  • Autor

Ze im nowsze tym lepiej to wiem, bo bylo o tym na forum. Pytalem raczej o praktyczne roznice pomiedzy tymi silnikami, ale juz wiem skad masz 1500 postow :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.