Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Ciężko się koło obraca

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

koledzy miałem urwaną dolną śrubę od zacisku i trzymał się tylko na jednej (są takie dwie suwnice jakby) długoo tak jeździłem aż ostatnio zauważyłem że się zacisk przestawił (odchylił do tyłu na dole) i kupiłem komplet naprawczy. wywierciłem otwór -rozwierciłem tamtą "śrubę" założyłem nową (dziure zakleiłem) i teraz jest wszystko ok tylko że koło ledwo mogę obrócić :confused4: czy po jakimś czasie wróci do normy jak się ułoży wszystko ?

tarcze mam praktycznie nówki-żadnego progu praktycznie

Opublikowano

A jak klocki nie zjechały się z jednej strony? Być może klocek się zatarł i nie cofa się jak należy.

Opublikowano

a sprawdziłeś prowadnice zacisków?

nałożyłeś nowy smar na prowadnice? zmieniłeś gumki na prowadnicach?

możliwe że albo prowadnice są zatarte

albo tłoczek nie odbija.

tak czy inaczej trzeba rozebrać ten zacisk i sprawdzić go dobrze.

Opublikowano

czy po jakimś czasie wróci do normy jak się ułoży wszystko ?

nie ułoży się :przebiegly: hamulec w tym kole do sprawdzenia zacisk,prowadnice , klocki

Opublikowano

prowadnice możesz mieć zatarte albo tłoczek nie cofa się do końca

Opublikowano
  • Autor

koledzy wymieniałem właśnie prowadnice, smar nałożyłem tylko jak wcześniej jeździłem z jedną urwaną to się lekki próg z rdzy zrobił tak ok 1,5cm od zewnętrznej strony tarczy dziś się przejechałem to wiadomo grzeje się i dymek leci ale widze że zdziera się właśnie ta rdza powoli, tłoczek chodzi wszystko ok tylko jak mówie chyba z 7m-cy nieświadomie jeździłem z urwaną jedną i zacisk się odchylił to jest jakaś szansa że się ułoży teraz to wszystko? :confused4:

Opublikowano
  • Autor

przyczyną był zespolony tłoczek z klockiem(rdza go zespawała) młotek, cieńki przecinak i chodzi jak trzeba :kox:

temat zamykam i dziękuję za podpowiedzi :hi:

Opublikowano

przyczyną był zespolony tłoczek z klockiem(rdza go zespawała) młotek, cieńki przecinak i chodzi jak trzeba :kox:

temat zamykam i dziękuję za podpowiedzi :hi:

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ten tłoczek czy on naprawdę pracuje.

Poza tym płyn hamulcowy który jest w zacisku na pewno jest zagotowany parę razy, ja bym spuścił z tego zacisku tak z 0,5 litra płynu i uzupełnił jego braki w zbiorniczku.

Obserwuj to koło czy się na pewno nie grzeje.

i tak na wszelki wypadek...

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t126597.0.html;highlight=zacisk

Opublikowano
  • Autor

tłoczek chodzi bo ręką reczny ruszałem i widać jak pracuje a z płynem to muszę całość wymienić bo też się martwię...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.