Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pomóżcie z doborem zawiechy


rogal84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli przymierzam się do wymiany amorów. Przy okazji chciałbym obniżyć furę, więc moje zapytanie jaki zestaw amorów+sprężyn wybrać najlepiej, co polecacie?

Myślę że obniżenie 40mm będzie optymalne, co o tym sądzicie? Obecne koła to 225/45/17.

sWRF0.jpg

sX0DA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: To może być cieżko kupić coś markowego i nowego a pewnie o takie coś Ci chodzi. Jeśli chcesz trochę komfortu to kup amorki Bilstein B4 + sprężyny Eibach -30mm. Niby nie powinno się kupować amortyzatorów o nie skróconym skoku do obniżanych sprężyn, ale Jeździłem na takim zestawie w poprzednim aucie i było bardzo pozytywnie :wink4:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2010, 23:09_________________________________________________Dodam że te amorki Bilstein B4 są twardsze niż np Sachs i moje zdanie jest takie że wystarczają do obniżenia do -30mm, pewnie mnie pojadą co nie którzy ale testowałem taki setup i jeździło się naprawdę przyjemnie i nic nie ocierało nigdy a były koła 205/45 R16 w Seacie Ibizie które jest mały autem :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulczas a jakie zawieszenie Ty masz obecnie?

Obecnie jeżdżę na zawieszeniu gwintowanym firmy FK :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś? i czy rzeczywiście mozna co jakiś czas zmienic wysokość? podobno jak juz raz sie ustawi wysokość to już mozna zapomniec o innym ustawieniu :(

Ja kupiłem używkę w bdb stanie za 600zł. Nówka kosztuje ok dwa razy tyle bo widziałem na allegro. Najgorsza jest zima :confused4: Jak dbasz o gwint, czyli smarujesz co jakiś czas to spokojnie da się regulować. Na zimę miałem wyżej a teraz na lato poszedł nieco w dół :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki Bilstein B6 + sprężyny H&R -40mm

jest idealna wysokość i komfort jak na zawieszeniach Sline :wink4:

niestety to już większy koszt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulczas a jak z komfortem u Ciebie na tym gwincie FK? pytam bo zamierzam kupic taka zawiechę.bo nie chcę mieć nerek obitych :-)

No jest dość twardo :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zestaw,który jest kompromisem pomiędzy ceną i jakością bierz amortyzatory mts technik plus sprężyny obniżające (firma nie jest aż tak istotna). Jeśli chcesz wydać więcej to jednak polecam gwint ale to kwota minimum 1200zł - za ta technix.

A i sprężyny najlepiej kupować np. 20/30, 40/60mm bo obniżenie 40/40 zwykle powoduje efekt d... w górze. Z przodu jest silnik więc przód siada bardziej a lżejszy tył sterczy w górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o amora KYB i sprężynach np Eibach -40 ?

Moim zadaniem lepsze są Bilsteiny B6 bo mam nadzieję że myślałeś o amorkach KYB o skróconym skoku :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą ale jak się na tym jeździ :gwizdanie:

Szkoda gadać.

Już do 1be (-20mm) audi montuje seryjnie amortyzatory o skróconym skoku. To o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -40/60mm - sprężyny AP i amortyzatory MTS Technik. Wcześniej miałem do tych sprężyn seryjne amortyzatory i wszędzie zaczepiałem przodem a teraz żaden śpiący policjant nie jest dla mnie zagrożeniem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny obniżające dostałem razem z autem, gdyby tak nie było też bym kupował gwint.

Wiadomo, coś za coś. Masz gwint, jest twardo i sztywno ale jest super wygląd i trakcja. Można przecierpieć, tym bardziej że po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów można się przyzwyczaić i zapomnieć.

Musiałbyś się popytać ludzi, którzy mają doświadczenie z gwintami - jakie gwinty (chodzi o firmę) są bardziej miękkie.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_b5_battalion-t102027.8520.html -> na dole zaczyna się dyskusja o miękkości gwintów. Popytaj, pewnie ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...