Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Przepływomierz - czy tu coś brakuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Po zrobieniu logów koledzy z forum poradzili mi abym wyczyścił przepływomierz.

Zrobiłem jego zdjęcia i coś mnie zastanowiło.

A mianowicie z jednej strony wystają dwie takie miedziane widełki.

na jednym ze zdjęć z Allegro widziałem że jest tam jakiś rezystor a u mnie go nie ma.

obraz003adq6.th.jpg

a na zdjęciu z allegro jest w tym miejscu chyba opornik ( o ile się nie mylę ).

208416001auh1.th.jpg

A teraz zdjęcie z numerami:

obraz015abe6.th.jpg

Czy w tym typie przepływomierza powinien być ten rezystor ?

Opublikowano

to raczej termistor ;) i jest to właśnie coś co odpowiada za pomiar przepływomierza, jeśli nie masz tego to przepływomierz nie będzie mierzył i żadne czyszczenie nic tu raczej nie da :(

Opublikowano
  • Autor

czyli co mam zrobić . Kupić nowy przepływomierz? Czy da się skądś wziąć taki termistor ?

Aha. jeszcze jedno.

VAG nie pokazuje żadnych błędów.

Opublikowano

to chyba zalezy od modelu przepływki, sa takie i takie.

Opublikowano

nie ma i nie bedzie, bo nie bylo - ja tez nie mam nawet na nowym oryginale i jak dobrze pamietam to rozchodzi sie o czujnik temp. chyba w V-ach takowe wystepowaly przeplywki, ale moge sie myylic

Opublikowano

no to trzeba by dokładnie sprawdzić jaki był w oryginale i wszystko będzie jasne :)

Opublikowano
  • Autor

Czyli wszystko jest w porządku ? Mam wielką prośbę do audimaniaków o sprawdzenie czy ten model przepływomierza w oryginale ma czy nie ma ten termistor.

Opublikowano

to raczej termistor ;) i jest to właśnie coś co odpowiada za pomiar przepływomierza, jeśli nie masz tego to przepływomierz nie będzie mierzył i żadne czyszczenie nic tu raczej nie da :(

Seb oba modele występują w AKN-ie masz rezystor i powinien być, ale równie dobrze może go nie być np w 1.9TDI. Mycie nie na wiele się zdaje, zabrudzenia zostaja... a co się bede męczył tu masz cały referat na ten temat maestra Carlnovy :thumbup:http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=61907
Opublikowano

Witam mam tez taki silnik afn i w mojej starej przepływce nie bylo jak to nazywacie rezystorka a w nowej jest. Jak byla stara auto nie chcialo isc. Dodam jeszcze ze to napewno nie jest rezystor tylko chyba termistor ale dokladnie nie wiem jaki probowalem kiedy ozywic moja stara przeplywke ale tylko po czesci mi sie to udalo bo jakiegos tak zrywa miala moja a4 ale to nie byl to co na nowej przeplywce jak ktos by umial powiedziec co to jest i jaka ma wartosc bede wdziecyny i napewno sprawdze czy sie ozywi moja stara przeplywka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.