Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Proszę o skomentowanie logów do viruska

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Autko niedawno kupione, dzis zrobiłem logi:

Basing settings:

Grupy: 000 BS - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10680.html

Grupy: 003 BS - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10666.html

Grupy: 011 BS - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10669.html

Dynamiczne:

Grupy: 000,001 dynamiczne - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10667.html

Grupy: 003 dynamiczne - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10668.html

Grupy: 004,008 dynamiczne - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10679.html

Grupy: 010 dynamiczne - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10670.html

Grupy: 011 dynamiczne - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10704.html

Statyczne:

Grupy: 000 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10672.html

Grupy: 001 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10673.html

Grupy: 003 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10674.html

Grupy: 004 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10675.html

Grupy: 007 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10676.html

Grupy: 013 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10677.html

Grupy: 018,023 statycznie - http://vaglog.rtnet.pl/mirekkucharski_10678.html

Z tego co mi wpadło w oko to przeładowanie w dynamicznych 011, czy to źle wygląda i o czym to świadczy? Zrobiłem nim 3000km i nigdy nie wpadł w notlaufa. Poza tym interesuje mnie ogólnie stan motorowni, samochód kupiłem z przebiegiem 165tyś km na liczniku ale kilka dni temu podpiąłem VAGa i EDC15 mileage wypluł 213tyś km :(

----------------------------------------------------------------

następne co zauważyłem to w statycznych w kanale 007: Intake Air Temp : 33,3 a temperatura na zewnątrz jak robiłem logi wynosiła około 15 stopni :confused4: Co o tym sądzicie ?

Opublikowano

jakbyś jeszcze mógł zrobić łącznie grupę 010 z 011 to byłoby fajnie widać jak się kształtuje ciśnienie doładowania do wciśnięcia pedału gazu bo z logu 011 dynamicznego wynika, że oszczędzałeś trochę pedał gazu w początkowej fazie rozpędzania samochodu lub też najpierw turbo późno zaczyna ładować a powyżej 3500 RPM krótko przeładowuje co może świadczyć o początku zapiekania się zmiennej geometrii łopatek w turbo.

Opublikowano
  • Autor

no ja się bardziej przestraszyłem przeładowania przy 2000-2200obr/min , ogólnie auto jeździ OK ale wirusik by się przydał :wink4: , nie mam żadnego porównania z innym AVF/AWX , ostatnio coraz bardziej zaczyna mi szurać turbo ( objaw jak w tym temacie http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_niepokojacy_dzwiek-t17053.0.html ) i to mnie niepokoi :confused4: , w najbliższym czasie powtórze log 010 + 011 i zobaczymy czy to było jednorazowo czy ma tak cały czas

Opublikowano

no ja się bardziej przestraszyłem przeładowania przy 2000-2200obr/min , ogólnie auto jeździ OK ale wirusik by się przydał :wink4: , nie mam żadnego porównania z innym AVF/AWX , ostatnio coraz bardziej zaczyna mi szurać turbo ( objaw jak w tym temacie http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_niepokojacy_dzwiek-t17053.0.html ) i to mnie niepokoi :confused4: , w najbliższym czasie powtórze log 010 + 011 i zobaczymy czy to było jednorazowo czy ma tak cały czas

ten dźwięk raczej nie dobiega z żadnego koła pasowego lecz najprawdopodobniej z turbosprężarki, proponuję zdjąć wąż powietrza doładowanego z wylotu części zimnej turbo czyli ten, który prowadzi do intercoolera i bez tego węża uruchomić silnik i wkręcać go cyklicznie na obroty i odpuszczać a druga osoba niech się wsłucha odgłosu dochodzącego od wirnika sprężarki bo wygląda jakby wirnik miał zbyt duże luzy osiowe i ocierał o wewnętrzną stronę muszli części zimnej turbo zwłaszcza przy schodzeniu z obrotów.

Opublikowano
  • Autor

jakbyś jeszcze mógł zrobić łącznie grupę 010 z 011 to byłoby fajnie widać jak się kształtuje ciśnienie doładowania do wciśnięcia pedału gazu bo z logu 011 dynamicznego wynika, że oszczędzałeś trochę pedał gazu w początkowej fazie rozpędzania samochodu lub też najpierw turbo późno zaczyna ładować a powyżej 3500 RPM krótko przeładowuje co może świadczyć o początku zapiekania się zmiennej geometrii łopatek w turbo.

hmm przeglądam inne logi z forum i jakoś nie widzę żeby innym AVF/AWX turbo wcześniej wstawało, przykładowo tu http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_prosze_o_analize_logow-t128622.0.html wstaje dużo później, a nic nie piszesz :tongue4:

tu http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_prosba_o_analize_logow-t126288.0.html też o wiele później a chwalą :mysli: może ktoś się jeszcze wypowie ?

PS. dynamiczne 010 robiłem na końcu i tu chyba widać że turbo się już troszke rozruszało :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.