Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki klucz do wymiany świec zapłonowych ?


Raftik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zadam pytanie może dla niektórych bardzo trywialne, chciałem się zabrać za wymianę świec zapłonowych w moim ADR, napiszcie mi proszę

czy do ich wymiany (wykręcenia i wkręcenia) mogę użyć zwykłego klucza do świec dostępnego w każdym sklepie motoryzacyjnym czy jednak musi to być specjalny jakiś dłuższy ze względu na dużą głębokość osadzenia tych świec w silniku ? Nie sprawdzałem bo nie posiadam żadnego takie klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego...

http://allegro.pl/item994269358_klucz_do_swiec_profesionalny_16mm_21mm_carpoint.html

Kupiłem go motoryzacyjnym za 24zł... wygląda na taki sam z wyglądu natomiast nie zmierze ci ile musi mieć długość ale wiem że klucz od fiata punto a mam dwa jest po prostu za krótki...

w adr świece siedządość głęboko... zmierzył bym ci ten mój klucz ale musiał bym do garażu pojechać.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego...

http://allegro.pl/item994269358_klucz_do_swiec_profesionalny_16mm_21mm_carpoint.html

Kupiłem go motoryzacyjnym za 24zł... wygląda na taki sam z wyglądu natomiast nie zmierze ci ile musi mieć długość ale wiem że klucz od fiata punto a mam dwa jest po prostu za krótki...

w adr świece siedządość głęboko... zmierzył bym ci ten mój klucz ale musiał bym do garażu pojechać.. :hi:

Dziękuję za podpowiedź więc nie będę kupował tych standardowych bo widzę, że nie ma po co, są za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w carefurze za 8zl chyba i dziala :) najwazniejsze zeby mial dobra gumke :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jestem po wymianie świec i okazało się, że w moim zestawie kluczy z knarami mam równiez klucz 16 z gumką własnie do świec zapłonowych, cala operacja trwała 15 minut.

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klucz do swiec jest na drugim koncu klucza do szpilek

O właśnie muszę sprawdzić bo chyba też taki mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...