Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Dziwne stukanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Ukręciłem ostatnio półośkę i posypał mi się tripod w przegubie wewnętrznym (lewa strona).

Założyłem nową półoś kompletną z przegubami.

Po zmontowaniu przy mocniejszym naciśnięciu gazu i odpuszczeniu (innymi słowy szarpnięciu autem) przy jeździe na wprost dochodziło do mnie "stuknięcie" tak jak by z lewego przedniego koła ale pomyślałem sobie że musi się to wszystko uleżeć i czekałem :mysli:

Ostatnio problem się nasilił tzn wystarczy szarpnąć autem lżej niż wcześniej by to usłyszeć poza tym zdarza się że puknie sobie 2x.

Co to może być? Czy jest możliwe że po takim czymś posypało się też łożysko? Czym by się to objawiało? Czy półoś może mieć jakieś luzy?

Z góry dzięki za wskazówki :hi:

Opublikowano

a poduchy całe?

Opublikowano
  • Autor

a poduchy całe?

jak najbardziej
Opublikowano

:hi:

Może to być równie dobrze coś w zawieszeniu. Najlepiej pojechać na szarpaki i sprawdzić najpierw zawiechę. Zużyte przeguby mają luz. Jak się nimi porusza to idzie go wyczuć, dlatego terkoczą. Nowe tego luzu nie mają prawie wcale. Wątpię, żeby coś w przegubie stukało, jak już to będzie terkotał. Musisz sprawdzić zawieszenie, może jest coś luźne, bo przecież do wymiany przegubu musiałeś odkręcić dwa dolne wahacze czyli sworznie i amor od dolnej strony. Jak w zawieszeniu będzie wszystko ok to trza odkręcić półoś i sprawdzić jak wygląda.

Opublikowano
  • Autor

:hi:

Może to być równie dobrze coś w zawieszeniu. Najlepiej pojechać na szarpaki i sprawdzić najpierw zawiechę. Zużyte przeguby mają luz. Jak się nimi porusza to idzie go wyczuć, dlatego terkoczą. Nowe tego luzu nie mają prawie wcale. Wątpię, żeby coś w przegubie stukało, jak już to będzie terkotał. Musisz sprawdzić zawieszenie, może jest coś luźne, bo przecież do wymiany przegubu musiałeś odkręcić dwa dolne wahacze czyli sworznie i amor od dolnej strony. Jak w zawieszeniu będzie wszystko ok to trza odkręcić półoś i sprawdzić jak wygląda.

dzięki Gregor wielkie w takim razie jutro cały zawias po kolei przebadam i będziemy myśleć dalej :)
Opublikowano

Dokręć sobie koła a stuki znikną :naughty:, typowy objaw przy poluzowanych śrubach miałem podobnie w prawym kole.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.