Jump to content
0
hanson1982

[B5 AJM] Silnik przerywa, szarpie - prośba o analizę logów

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem. Zaczęło się od tego, że czuć było przerywanie w trakcie przyspieszania na 4 biegu przy 2900 obr. Później zaczęło się to nasilać i teraz przerywa w trakcie przyspieszania na 3,4 i 5. Nie jest to mocne szarpnięcie, raczej częściowa utrata mocy (czasem większa lub mniejsza). Silnik nie bierze oleju. Płyn nie ubywa. Na 1 i 2 przyspiesza normalnie. Spalanie w normie. Nie czuć szarpania jak jadę jednostajną prędkością albo przyspieszam delikatnie (nawet przy 180 km/h).

Proszę o analizę logów.

Z góry dzięki...

Dynamiczne:

013

013dyn.th.jpg

011

011dyn.th.jpg

010

010lxh.th.jpg

008

008dyn.th.jpg

004

004dyn.th.jpg

003

003dyn.th.jpg

001

001dynamiczne.th.jpg

000

000dyn.th.jpg

Statyczne:

023

023stat.th.jpg

013

013stat.th.jpg

011

011stat.th.jpg

010

010stat.th.jpg

008

008stat.th.jpg

007

007stat.th.jpg

004

004stat.th.jpg

003

003stat.th.jpg

001

001stat.th.jpg

000

000stat.th.jpg

BS:

011

011bs.th.jpg

003

003bs.th.jpg

000

000bsx.th.jpg

[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 14:16_________________________________________________Jakie jeszcze logi muszę zrobić??

Hanson logi chyba wystarczajaco zrobiliśmy, brakuje tylko grupy 007 bo ją źle zrobilismy(za krótka) :disgust:

Mógł byś przeedytowac posta i pod każde zdjecie napisac jaka to grupa :good:

A4 B5 Quattro+ AVF/GTD20/HF100/SDI/diff-lock/AVIC980BT

Prawdopodobnie najmocniejsze 1,9TDI w budzie B5 308KM/570NM by Spanky

Hanson logi chyba wystarczajaco zrobiliśmy, brakuje tylko grupy 007 bo ją źle zrobilismy(za krótka) :disgust:

Mógł byś przeedytowac posta i pod każde zdjecie napisac jaka to grupa :good:

Opisane NAD każdym zdjęciem :wink4:[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 14:29_________________________________________________Odebrany od mechanika, wszystko sprawdzone i jest OK

Diagnoza padła na pompowtrysk ale akurat tego nie może u siebie sprawdzić...

ktoś coś więcej może powiedzieć po logach?? jakieś sugestie??

Czy próbowałeś spuścić paliwo z baku i zalać coś porządnego? Kiedyś walczyłem z podobnym przypadkiem i inny ON rozwiązał problem.

z tym problemem przejechałem już ponad 10k kilometrów, czyszczenie układu ostatnio, kilka zbiorników z preparatem do czyszczenia pompek, także na bank to nie paliwo. Cały silnik sprawdzał mechanior we wtorek. Wszystko gra ( a koleś sie zna min. robił mody Kowiemu) Stwierdził że coś przy pompkach na bank coś nie tak, pomimo że w statycznych dawka w normie bardzo dobrze wypada to twierdzi że kwasić się może dopiero pod obciążeniem przy podawaniu dużej dawki. Teraz pytanie czy gdzieś to w logach mozna sprawdzić??? Czy jest coś takiego możliwe??

ok ale dopiero w nastepnym tygodniu, długi weekend :decayed:[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 21:47_________________________________________________gr 023 dynamiczna, zapomniałem 018 zrobić ale moze dziś dodam

http://img94.imageshack.us/img94/4494/dyn23.jpg

[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 13:12_________________________________________________Tak mi się przypomniało napisać co było: mianowicie pompka w zbiorniku a dokładnie jej wylot się zapaprał tak, że pompa mechaniczna nie mogła sobie pociągnąć odpowiednią ilość paliwa. Pompka była brudna bo po czyszczeniu układu mechanik nie założył sitka. Byłem jeszcze potem u niego na czyszczeniu i sprawdzaniu układu ale debil nie pomyślał przedmuchać pompki.

Także koledzy jak autko przerywa to nie wierzcie w padnięte pompki, to się na prawdę nie psuje. Sprawdźcie pompę i zasilanie pompek i to powinno być rozwiązanie 99% problemów z pompowtryskami.