Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AKE] Prośba o analizę logów.Problem z zapalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Problem jest tego typu,na całkiem zimnym zapala ok, w mróz też nie ma problemu.Jak jest zagrzany do 90* po wyłączeniu i odpaleniu nie ma problemu,natomiast problem pojawia sie kiedy po zagrzaniu go do 90* zostawi sie go na np na ok 1h, trzeba go chwile pokręcić żeby zapalił,vag pokazuje wtedy że ma niecałe 50*.Żadnych oznak żeby próbował zapalać, poprostu kręci sie rozrusznikiem od 5-10 sek i nic a potem nagle odpala i chodzi normalnie. Wklejam kilka linków do logów które zrobiłem.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam.

Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11295.html

Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11297.html

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11298.html

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11299.html

Grupy: 005 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11300.html

Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11301.html

Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11302.html

Grupy: 013,014 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11303.html

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11304.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11305.html

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/kurakk2_11306.html

  • 3 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Odświeżam temat,problem nadal istnieje. Na obrazku zrzut mapy startowej,czy ktoś może powiedzieć czy może tu tkwi problem?

mapa_start_Micha.jpg

Opublikowano

Moze zrob nowe logi statyczne

Opublikowano
Odświeżam temat,problem nadal istnieje. Na obrazku zrzut mapy startowej,czy ktoś może powiedzieć czy może tu tkwi problem?

http://s22.postimg.org/3mhq0tiul/mapa_start_Micha.jpg

nie to nie w tym problem ...

Opublikowano
  • Autor

Ok, to już przynajmniej wiemy że mapa jest ok. Czy jakieś konkretne grupy logować czy wszystkie te co wcześniej?

Opublikowano

Daj statyczne - 000,001,003,004,007,013,014 i 018

Statyczne Basic Settings - 000,003,004

Pokaz tez grupe 003 z Instruments

Logi wykonujemy na max nagrzanym silniku.

Opublikowano
  • Autor

Instruments 003

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

statyczne basic setting:

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

reszta:

Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Sterownik miał zapisane również błędy, których wcześniej nie było, a mimo tego zapalał źle w takich warunkach jak opisałem:

00575 - Ciśnienie w kolektorze ssącym

08-10 - granica regulacji przekroczona - sporadyczny

00550 - Regulacja kąta początku wtrysku

17-00 - różnica regulacji

---------- Post dopisany 07-03-2014 at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany 04-03-2014 at 19:25 ----------

I jak to wygląda w tych logach?

Opublikowano

Niepokoi mnie ten błąd kąta wtrysku.

Jak szybko pojawia się po skasowaniu ?

Kiedy zmieniałes filtr paliwa w tym samochodzie ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Jak na razie się nie pojawił błąd. Wcześniej nigdy go nie widziałem więc nie wiem ale będę to kontrolował. Filtr paliwa wymieniałem w grudniu 2013.

---------- Post dopisany 20-04-2014 at 08:13 ---------- Poprzedni post napisany 08-03-2014 at 11:56 ----------

Witam. Błąd kąta wtrysku nadal się nie pojawił, samochód dalej nie zapala jak powinien w temp ok 50 stopni, czyli tak po ok 2-3 godzinach od zgaszenia w temp 90 stopni. Jedyne co pomaga to odpięcie czujnika temperatury, wtedy zapala od strzału. Jest lekka zadyma z tyłu ale pali, nie czekam nawet aż świece skończą grzać bo bez czujnika grzeją maksymalnie długo więc w tej chwili wiem,że to nie świece mu pomagają odpalić jak jest czujnik odpięty. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Opublikowano

Oj panie nie kombinuj tylko wyciagaj rozrusznik i regeneracja tuleja plus elektrowłacznik ok 100 - 150zl i zapomnisz o problemie. Jeżeli możesz to podłącz stacje i zapalajac zobacz obroty jak nie ma podczas kręcenia więcej niż 250obr na minutę to nie otwiera paliwa. Zimny to tak jakby ssanie wiec pali a ciepły nie. Miałem tak u siebie ze w lato jak stała na słońcu to mowy o zapaleniu nie było musiałem czujnik odpinac.

Z góry mówię nie ma za co i Wesołych Świąt. ;-)

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki, sprawdzę to. A jakbyś wyjaśnił fakt,że jak pojeździsz, zagrzejesz do 90,zgasisz i zaraz zapalisz lub za jakieś kilka minut to pali od strzału? Problem jest tylko jak postoi ze 2h.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.