Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Wymiana oleju w skrzyni ,robił ktoś 2.0 benzyna 2001r


michass

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia manualna chodzi żeby olejek wymienic bez niespodzianek jak pojade na kanał.Jeśli już to było to sory,nie znalazłem.Poszukuje informacji gdzie jest wlew w skrzyni,ile oleju i jaki.I czy jest możliwość sprawdzenia stanu oleju,bez jego spuszczania. A4 b6 2.0 benzyna 130koniuf (ALT) 2001r. o jeszcze moze ktoś wie jakie oznaczenie ma ta skrzynia,bo ja jeszcze ETKI nie zainstalowałem sobie w kompie.[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 17:08_________________________________________________dzieki za zainteresowanie :good: gdyby kto potrzebował to A4 b6 2.0 ALT benzin 2001r model 2002 5biegów posiada skrzynie oznaczoną symbolem FTX .wchodzi tam 2,25l oleju G052911A2 (aso po 100-110 zł/litr 70zł/0.5litra).korek do kontroli poziomu oleju(przy lewej półosi-piękne dojście) jest na klucz typu slide M16 z dziórą(taki jakby torx tylko 12sto kątny z otworem ).korek spustowy na dole ma taki sam klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nikt sie nie udziela bo te skrzynie dozywotnio na tym samym oleju mykaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manualna chodzi żeby olejek wymienic bez niespodzianek jak pojade na kanał.Jeśli już to było to sory,nie znalazłem.Poszukuje informacji gdzie jest wlew w skrzyni,ile oleju i jaki.I czy jest możliwość sprawdzenia stanu oleju,bez jego spuszczania. A4 b6 2.0 benzyna 130koniuf (ALT) 2001r. o jeszcze moze ktoś wie jakie oznaczenie ma ta skrzynia,bo ja jeszcze ETKI nie zainstalowałem sobie w kompie.[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 17:08_________________________________________________dzieki za zainteresowanie :good: gdyby kto potrzebował to A4 b6 2.0 ALT benzin 2001r model 2002 5biegów posiada skrzynie oznaczoną symbolem FTX .wchodzi tam 2,25l oleju G052911A2 (aso po 100-110 zł/litr 70zł/0.5litra).korek do kontroli poziomu oleju(przy lewej półosi-piękne dojście) jest na klucz typu slide M16 z dziórą(taki jakby torx tylko 12sto kątny z otworem ).korek spustowy na dole ma taki sam klucz.

nie zniechęcaj się tak szybko - chodzi po prostu o to, że tamat był milion razy poruszany i gdybyś użył szukajki to byś od razu wiedział co i jak. Po za tym jest tak jak czaki napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - olej w manualu jest dożywotni - wyjątek stanową sytuacje, w których skrzynia haczy lub potrafi zgrzytnąć.

wtedy czasami wymiana oliwy pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manualna chodzi żeby olejek wymienic bez niespodzianek jak pojade na kanał.Jeśli już to było to sory,nie znalazłem.Poszukuje informacji gdzie jest wlew w skrzyni,ile oleju i jaki.I czy jest możliwość sprawdzenia stanu oleju,bez jego spuszczania. A4 b6 2.0 benzyna 130koniuf (ALT) 2001r. o jeszcze moze ktoś wie jakie oznaczenie ma ta skrzynia,bo ja jeszcze ETKI nie zainstalowałem sobie w kompie.[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2010, 17:08_________________________________________________dzieki za zainteresowanie :good: gdyby kto potrzebował to A4 b6 2.0 ALT benzin 2001r model 2002 5biegów posiada skrzynie oznaczoną symbolem FTX .wchodzi tam 2,25l oleju G052911A2 (aso po 100-110 zł/litr 70zł/0.5litra).korek do kontroli poziomu oleju(przy lewej półosi-piękne dojście) jest na klucz typu slide M16 z dziórą(taki jakby torx tylko 12sto kątny z otworem ).korek spustowy na dole ma taki sam klucz.

Jak planujesz jeździć autem to dobrze zrobiłeś wymieniając ten olej. Nie słuchaj mitów o dożywotności oleju bo to są pobożne życzenia. Mi tez znajomy lansował ten temat ale spotkałem mądrego mechanika który pracował w niemieckim serwisie VW i oświadczył, że jest to zapis dla pierwszego właściciela a piszący instrukcję zakłada po spisaniu książki kasację auta i na pewno nie będzie się martwił jakimś kolejnym użytkownikiem. Remont takiej skrzyni kosztuje zdecydowanie więcej niż oryginalny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie nie było i normalnie są odpowiedzi :good:.Po pierwsze dziekuje rikardo za zrozumienie w temacie.Mam podobne podejście.Po drugie to w szukajce niewiele znalazłem,czytałem forum kilka dni zanim napisałem żeby uniknąć obużenia że to już milion razy było.A hasło "olej w manualu jest dożywotni" jest trafne zaj...e,bo ile taka skrzynka polata na jednym oleju.W instrukcji oczywiście ....wiem wiem.Blefy rodem z ASO.Na koniec chciałem zaznaczyć że ja tylko grzecznie pytałem czy ktoś to robił w tym modelu ,w celu usprawnienia pracy.Nie było mowy o powodach wymiany oleju.Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpujaca odpowiedz dzieki.gdyby ktos kupowal taki olej to jest na allegro o tym numerze jak sie wpisze wyszukiwarce febi litr za 33 zlote.u mnie akurat skrzynia jak hamuje silnikiem to jakos tak lekko wyje wiec przymierzam sie do sprawdzenia wogole czy jest tam olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na Vavoline 75W90 i problem z biegami.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/320080-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow-przy-200-tys-km-20-alt-131-km/

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...