Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Licznik oszukuje?? fele 17" 235/45


xxxWIELKIxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytalem juz kilka postow na ten temat ale nie znalazlem tego co mnie interesuje. Wrzucilem :a4fan: nowe fele 17" mam na nich oponki 235/45 wydaje mi sie ze licznik oszukuje. Wczesniej mialem 15 205/65 i bujalem audice do 215-220 km/h przy 1.8 ADR (sprawdzalem na A2 V-max) teraz ledwo wyciskam 2 paki na zegarze ale obrotomierz zwija pod 7 tysia. Co moze byc przyczyna tak znacznego spadku predkosci?? fele czy kapcie na nich przypominam 235/45 (teraz) pozdrawiam[br]Dopisany: 05 Lipiec 2007, 20:17 _________________________________________________P.S. Mam nadzieje ze to nie jest wina sprzegla ;( bo nie czuc zeby bylo oslabione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to nie jest wina sprzegla

Obawiam się że to właśnie jest przyczyna, na wysokich obrotach zaczyna się ślizgać

Wstawiłeś szersze kapcie i zwiększyły się opory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz za duzy rozmiar kol. wedlug producenta powinny byc 195/65R15 a w przypadku felg 17'' zaloz opony 215/45R17. w twoim przypadku obwod kola jest o wiele wiekszy niz standardowy a co za tym na kolach 17'' przy tej samej predkosci obrotowej pokonyjesz wieksza droge niz na kolach standatdowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tylko ze u mnie wogole obrotomierz zamyka wychodzi poza skale i zapiera sie na tym "ograniczniku".Wczesniej jak po zimie jezdzilem na 15" 195/65 to 247km/h wycisnelem a teraz po zalozeniu letnich kolek czyli 17" 235/40 z wielkim bolem 220km/h :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, koła masz fabrycznie 15-tki a jak założysz 17-tki to będzie zaniżać prędkość, w liczniku masz to urządzenie co porusza wskazówkę <ojciec mi tłumaczył kiedyś jak to działa> i ono jest dostosowane do kół seryjnych, nawet jak zmienisz opony na inny profil albo jedziesz na flakach to będzie trochę zakłamywać. Ja mam też 17-tki i zaraz po zmianie samochodu na :a4fan: zauważyłem różnicę, to zaniżanie czuć moim zdaniem najlepiej przy 90km/h <wg licznika> bo zauważyłem, że jak jechaliśmy tak jakoś 90-100 to jakoś to za mało mi się wydawało :mysli: A jak później jechaliśmy i na drodze stała taka tablica w stylu "Kierowco jedziesz 140km/h na 60! Zwolnij!!!" to na budziku było ze ~120 a na tablicy wyświetliło ~130km/h :shocked:

Na autostradzie w Czechach przy ~180 też jakoś to wszystko śmigało za szybko, a my wszystkich łykaliśmy.

Może da się to jakoś przestawić w ASO aby było dostosowane do kół innych i wtedy by prawidłowo licznik pokazywał prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że jak miałem założone 15-stki to na A-2 ciołem 220km i gdyby nie jakieś cioły które co chwile mi zjeżdzały na mój pas z prędkoscią 130km to bym jeszcze wynik poprawił a teraz jak założyłem 17-stki 225/45 to ledwo wyciągam 210 :angry:

W takim razie ciekawe jest jeszcze jak to jest z fotoradarami, np. ograniczenie do 90km na liczniku 90km a rzeczywistości 100km i po 2tyg.....wezwanie na komede :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz powiem Ci jak jest z fotoradarami bo ostatnio sie nadzialem hehe :wallbash: bylo ograniczenie do 50km/h jechalem kolo 80km/h dokladnie 77 lub 78km/h na mandacie pisalo ze przekroczylem predkosc o 32km/h czyli licznik robi w siuśki na felach 17" gdzies z 5-6 km/h :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5 na 17" musi iść 225/45R17.

U mnie na 235 w prawym nadkolu od maksymalnego skrętu w lewo przytarł się przewód paliwowy :polew: Ale na 235 kupiłem auto i chce je zjeździć.

W każdym razie zalecanym rozmiarem aby nie odbiegać od seryjnego rozmiaru idealnie pasuje 225/45R17 i teoretycznie zegar nie powinien przekłamywać na tym rozmiarze. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...