Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Prawdopodobnie problem z wysprzęglikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od pewnego czasu ciezko wchodzą biegi.

Odpowietrzyłem profilaktycznie układ sprzęgła i było lepiej.

Lecz teraz znowu jest tak jak przed odpowietrzaniem.

Czy jest mozliwe ze wysprzęglik sam zassysa powietrze i zapowietrza układ?

Nie widac nigdzie wycieków płynu hamulcowego

Czy miał juz ktos podobny problem?

Pozdrawiam

Opublikowano

moze spróbuj wymienic w układzie hydraulicznym sprzegła płyn. miałem kiedys taki przypadek ale nie w audi ze biegi pracowały cieżko dosłownie jakby sie sprzegło skończyło - w układzie był okrutny syf - przpompowałem 0,5L przez układ sprzegła i problem znikł...

moze trzeba by było wymienić olej w skrzyni - to jest bardzo duzy lek na wiele problemów... przekonałem sie sam na swoich problemach co wcześniej wydawałem niepotrzebnie kase na elemennty wybieraka. a wystarczyło olej w sk.biegów zmienić...

Opublikowano

plyn do sprzegla to plyn hamulcowy, ja tez tak mam wymienilem sprzeglo i za pierwszym razem po odpowietrzeniu jest wszystko ok ale za chwile pedal ciezko chodzi i prawdopodobnie niewysprzegla mi do kaca wymienilem silownik sprzegla nie pomoglo jutro wymienie pompe sprzegla zobaczymy co sie zmieni.

Opublikowano
  • Autor

mlodyy daj znać jak sprawa wygląda u ciebie po wymianie pompy.

Olej wymieniony w skrzyni Castrol taf-x.

Płynu jeszcze nie wymieniałem.

Mam przygotowane hamulce 312 do montażu i wtedy wymienię.

Opublikowano

ok jutro bede mial pompe jak zaloze dam znac :hi:

Opublikowano

ok jutro bede mial pompe jak zaloze dam znac :hi:

cos mi sie zdaje ze u ciebie lezy docisk sprzegła. skoro ciezko pedał sprzegło wcisnac... :confused4:

bo jak by to była wina wysprzeglika lub pompki to by pedał pracował normalnie miekko tylko by były problemy z zapinaniem lub wypinaniem biegów... a jak twardo pracuje sprzeglo to to moim skromnym zdaniem problem tkwi w sprzegle...

Opublikowano

sprzeglo wymienialem 2 razy na biegu jalowym po energicznym puszczeniu sprzegla cos brzeczy ociera itp a jak puszcze powoli delikatnie sprzeglo to jest ok przy gaszenie jest metaliczne pukniecie a jak gasze na sprzegle wszystko jest ok rece mi juz opadaja wysprzeglik wymieniony pompa tez i bez zmian zostala mi tylko skrzynia do wymiany brzeczenie dobiega z konca skrzyni jak by jakies trybki ocieraly o siebie, co do wymiany pompy sprzegla duzo roboty jest :kwasny:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

I jak ze sprzęgłem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.