Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Prawdopodobnie problem z wysprzęglikiem


krzysztof_waldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu ciezko wchodzą biegi.

Odpowietrzyłem profilaktycznie układ sprzęgła i było lepiej.

Lecz teraz znowu jest tak jak przed odpowietrzaniem.

Czy jest mozliwe ze wysprzęglik sam zassysa powietrze i zapowietrza układ?

Nie widac nigdzie wycieków płynu hamulcowego

Czy miał juz ktos podobny problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze spróbuj wymienic w układzie hydraulicznym sprzegła płyn. miałem kiedys taki przypadek ale nie w audi ze biegi pracowały cieżko dosłownie jakby sie sprzegło skończyło - w układzie był okrutny syf - przpompowałem 0,5L przez układ sprzegła i problem znikł...

moze trzeba by było wymienić olej w skrzyni - to jest bardzo duzy lek na wiele problemów... przekonałem sie sam na swoich problemach co wcześniej wydawałem niepotrzebnie kase na elemennty wybieraka. a wystarczyło olej w sk.biegów zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn do sprzegla to plyn hamulcowy, ja tez tak mam wymienilem sprzeglo i za pierwszym razem po odpowietrzeniu jest wszystko ok ale za chwile pedal ciezko chodzi i prawdopodobnie niewysprzegla mi do kaca wymienilem silownik sprzegla nie pomoglo jutro wymienie pompe sprzegla zobaczymy co sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyy daj znać jak sprawa wygląda u ciebie po wymianie pompy.

Olej wymieniony w skrzyni Castrol taf-x.

Płynu jeszcze nie wymieniałem.

Mam przygotowane hamulce 312 do montażu i wtedy wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro bede mial pompe jak zaloze dam znac :hi:

cos mi sie zdaje ze u ciebie lezy docisk sprzegła. skoro ciezko pedał sprzegło wcisnac... :confused4:

bo jak by to była wina wysprzeglika lub pompki to by pedał pracował normalnie miekko tylko by były problemy z zapinaniem lub wypinaniem biegów... a jak twardo pracuje sprzeglo to to moim skromnym zdaniem problem tkwi w sprzegle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo wymienialem 2 razy na biegu jalowym po energicznym puszczeniu sprzegla cos brzeczy ociera itp a jak puszcze powoli delikatnie sprzeglo to jest ok przy gaszenie jest metaliczne pukniecie a jak gasze na sprzegle wszystko jest ok rece mi juz opadaja wysprzeglik wymieniony pompa tez i bez zmian zostala mi tylko skrzynia do wymiany brzeczenie dobiega z konca skrzyni jak by jakies trybki ocieraly o siebie, co do wymiany pompy sprzegla duzo roboty jest :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...