Jump to content
IGNORED

Problem z paleniem 2,5 Akn


Bastek
 Share

Recommended Posts

Witam

Pewnie problem ten był juz poruszany, ale spytam jeszcze raz. Chodzi o palenie jak świece żarowe nie grzeją bo temp. zew jest wysoka a mianowicie czasami odpala bez problemu a czsami trzeba pokrecić długo i wtedy pojawia się za samochodem siwy dym. Dodam że gdy świece grzeją to pali na dotyk i tak samo jest jak silnik ciepły. Po podłaczeniu pod vaga nie pokazał żadnych błędów. Aha czujnik temp (ten 4-pinowy) wymieniłem.

Link to comment
Share on other sites

Zobacz na odcinku między filtrem paliwa a pompą wtryskową. U mnie na tym przezroczystym odcinku węża zbiera się powietrze i daje takie same objawy. Nie mogę tego usunac :wallbash: A działa to na pewno niekorzystnie na pompe... Sam już nie wiem gdzie szukac przyczyny. :kwasny:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś sprawdzałem ten przeźroczysty wężyk i jakiś większych pęcherzyków nie było , owszem maluteńkie się pojawiały ale było ich naprawde bardzo mało. Myśle że problem może tkwi w kącie wtrysku ale sprawdze to dopiero po powrocie do kraju. Dziwne w tym wszystkim jest to że jeżeli świece się włączą to pali na dotyk a także to że wskazówka od temp po włączeniu zapłonu (np rano) trochę się podnosi tak jakby silnik był już trochę ciepły a tak nie jest. Myślicie że ma to coś wspólnego z tym paleniem??

Link to comment
Share on other sites

Właśnie w temacie powietrza. Byłem u mechanika na wymianie przegubu, pokazałem mu przy okazji to powietrze.

Mówi: "eee, Panie, póki jeździ to nie ma co ruszac, bo jak zacznie pan ruszac to sie wszystko sypnie"

Stwierdził, że to w baku są jakieś przewody w jakiś komorach i to je trzeba powymieniac, bo pewnie są nieszczelne, koszt takiej imprezy w quattro to ponoc koło 800 zł :shocked:.

Ale mam dystans to tego co mówił, i staram się szukac przyczyny sam. Które to węże najczęściej siadają, jest jakaś reguła?

Te wężyki przelewowe zmieniłem, filtr paliwa też, ale nic nie dało.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...