Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z światłem stop


rysiek1953

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze światłem stop a może raczej z instalacją od jakiegoś czasu włącza mi się alarm nie wiedziałem o co chodzi a teraz zaczął czasami zapalać się lewy stop kluczyków nie ma w stacyjce i samochód jest zamknięty do tego stopnie że wczoraj w nocy zapukała do mnie policja żeby sprawdzić co się dzieje

proszę o jakieś rady co sprawdzić w pierwszej kolejności może ktoś miał podobny przypadek

Audi A4 2004 Avant

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... proszę o jakieś rady co sprawdzić w pierwszej kolejności ...

VAG prawdę Ci powie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając poprawny montaż instalacji alarmowej, nie powinna ona mieć związku ze światłem stopu, więc tak jak napisał kolega robert. zVAGować.

Jest jakaś zależność między samoczynnym uaktywnieniem się alarmu, a nieświecącym stopem?

Napisz model alarmu, który masz zainstalowany. Jeśli to nie chińczyk za 5złotych z aledrogo to powinien mieć pamięć wywołania alarmu. Co ułatwi diagnozę problemu.

Najczęściej winne są wyłączniki krańcowe w drzwiach/masce/klapie oraz czujniki dodatkowe (ultrasy, wstrząsówka itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to usterki w systemie alarmowym nie mają związku z czujnikiem/włącznikiem świateł stop. Jeśli palą się światła stop to trzeba tylko zregenerować włącznik przy pedale hamulca lub go wymienić ale polecam własną regenerację jeśli ktoś posiada lutownicę i pilniczek - zaoszczędzi się w te sposób 50 zł, które można wydać np. na ich libe alkohol. Policja prawidłowo zareagowała ale jak widać chyba nie posiadają oni samochodów z grupy V.A.G. Dobrze, że ostatnio na mnie trafili gdyż pokrzywdzonym po nieudanej próbie kradzieży A6 podpięliśmy z technikiem wtyczkę od cewki immo i uruchomiliśmy silnik (wkładka stacyjki totalnie rozbebeszona i kabel z cewki immo wyrwany - przynajmniej dojechali spokojnie do miasta zamieszkania - ok 100 km a jacy byli szczęśliwi, że nie musieli wzywać i płacić za lawetę w środku nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...