Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wyciągnięcie czujnika abs

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

Panowie pomożcie, walczylem z tym dobra godzine. chce wymienic lozysko w przednim prawym kole, odkrecilem juz prawie cala zwrotnice, ale nie moge wyciagnac czujnika abs. jest tam ta plastikowa wtyczka, wyciaga sie tylko ona, czy trzeba wyciagnac caly czujnik? meczylem sie z godzine i nie dalem rady, mlotek, szczypce, lycha,srobokret i bog wie co jeszcze i prawie ani drgnie. rusza sie 2-3mm na boki, ale chyba tylko sama ta plastkiowa wtyczka. co z tym fantem zrobic?

zaznaczam,ze szukalem i nic nie znalazlem na ten temat. pozdroo

Opublikowano

witam

Panowie pomożcie, walczylem z tym dobra godzine. chce wymienic lozysko w przednim prawym kole, odkrecilem juz prawie cala zwrotnice, ale nie moge wyciagnac czujnika abs. jest tam ta plastikowa wtyczka, wyciaga sie tylko ona, czy trzeba wyciagnac caly czujnik? meczylem sie z godzine i nie dalem rady, mlotek, szczypce, lycha,srobokret i bog wie co jeszcze i prawie ani drgnie. rusza sie 2-3mm na boki, ale chyba tylko sama ta plastkiowa wtyczka. co z tym fantem zrobic?

zaznaczam,ze szukalem i nic nie znalazlem na ten temat. pozdroo

Jak obróciłeś tylko plastikowy element to szukaj juz nowego czujnika.

Zamiast wyciągać czujnik ze zwrotnicy, rozepnij wtyczke, która jest schowana w nadkolu.

Opublikowano

jo sie z tym meczyl i to ino trza wybic czyli uszkodzic bo nie wiem jak to badziewie ruszyc

Opublikowano
  • Autor

no nie obrocilem, tylko rusza sie lekko na boki, sprawdzalem w aucie, to czujnik jeszcze dziala, szkoda mi wywalac kase jeszze na czujnik. czyli powinno sie caly wyciagnac? a jak wypne wtyczke w nadkolu to przy wymianie lozyska nie uszkodzi sie ten czujnik? pozdrawiam!

Opublikowano

jedynie zostaje ci wyciagnac przegub i sprobowac pchac go od srodka,ja tak robilem ale wczesniej juz go uszkodzilem krecac nim wiec byl i tak szmelc,co sie okazalo wykrecilem przegub i delikatnie go wypychalem a mimo to i tak sie zalamal do srodka tak mocno siedzial,ciezko te ustrojstwa wychodza

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_czujnika_abs-t63269.0.html

Opublikowano
  • Autor

dziekuje,za rzeczowa pomoc, jak nic sie nie da to sprobuje tak jak napisales. a nie wystarczyloby wypiac go w nadkolu i wtedy probowac wymienic lozysko bez wyciagania czujnika? czy czujnik wtedy moze ulec uszkodzeniu?

Opublikowano

dziekuje,za rzeczowa pomoc, jak nic sie nie da to sprobuje tak jak napisales. a nie wystarczyloby wypiac go w nadkolu i wtedy probowac wymienic lozysko bez wyciagania czujnika? czy czujnik wtedy moze ulec uszkodzeniu?

Czujnika nie trzeba demontować przy wymianie łożyska.

Opublikowano

czyli rozpinaj w nadkolu skoro jeszcze dziala,oszczedzisz 80-150zl

Opublikowano
  • Autor

dziekuje,za rzeczowa pomoc, jak nic sie nie da to sprobuje tak jak napisales. a nie wystarczyloby wypiac go w nadkolu i wtedy probowac wymienic lozysko bez wyciagania czujnika? czy czujnik wtedy moze ulec uszkodzeniu?

Czujnika nie trzeba demontować przy wymianie łożyska.

to na jaki ch.... ktos pisze o demontażu czujnika...przez te doskonale rady, omalo nie zniszczylem czujnika, o straconym czasie nie wspominajac. zadna sruba nie jest mi straszna, odkrecalem wszystko bez problemu, wd,dobre klucze, wybijaki i duzo sily i wszystkie moment puszczaly, a glupi czujnik zajal mi drugie tyle czasu... dziekuje Panowie za rady, jutro napisze co z tego wszystkiego wyszlo, szkoda ,ze dzis nie zdazylem wyciagnac to bym skorzystal z prasy,a tak to jutro imadlo i jazda, chyba,ze nie dam rady wybic go, to sobie daruje.

Opublikowano

czujnik nalezy obracac kluczem plaskim , rozmiar chyba 17 i jednoczesnie palcami podnosic go do gory . dla ulatwienia popryskac pod gumowa uszczelke wd 40 . napewno wyjdzie .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.