Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Różna praca szyb opuszczanych elek.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie,

Mam następujące pytanie...

Czy można manualnie ustawić sposób opuszczania się szyby?

Sprawa wygląda następująco: szyba od strony kierowcy po wciśnięciu przycisku opuszczania zjeżdża od razu do dołu. Jeżeli chcę ją zatrzymać w dowolnym położeniu muszę przycisnąć guzik ponownie. Natomiast po stronie pasażera szyba opuszcza się tak długo jak trzymam przycisk. Jeżeli guzik puszczę to szyba się zatrzymuje.

Wydaje mi się, że istnieje możliwość kodowania ręcznego, ponieważ pewnego dnia, przez przypadek udało mi się ustawić opuszczanie szyby kierowcy w takim sam sposób jak od strony pasażera, ale niestety tylko na krótką chwilę :/ - nie wiem jak to zrobiłem.

Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Czy to może świadczyć o awarii któregoś z przycisków?

pzdr.

DB

Opublikowano

po odłączeniu AKU zawsze trzeba kodować szyby.

kodowanie polega na zamykaniu i otwieraniu szyby jednym tylko dotknięciem przycisku. tak ma działać.

przyciski mają dwustopniowe działanie. lekki nacisk do pierwszego "klik" ręczne działanie. mocniejszy ruch "podwójny klik" automatyczne podnoszenie/opuszczanie.

gdy nie zaprogramujesz, to nie będzie ci działało otwieranie i zamykanie szyb z pilota...

przytrzymaj przycisk w trakcie zamykania szyby, aż do zamknięcia. później ponownie wciągu sekundy wciśnij przycisk opuszczając szybę. powinno być OK

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za podpowiedź. Najprawdopodobniej to nie wina kodowania lecz przycisków. Od srtronu kierowcu bardzo opornie działa tryb ręczny, natomiast przycisk sterujący szybą pasażera nie reaguje na automatyczne opuszczanie :/

Czy orientujecie się czy można wymienić same przyciski, czy są to elementy modułowe? Jaki jest przybliżony koszt wymiany?

pzdr.

DB

Opublikowano

Przyciski można wymienić. Cena zależy od ilości elektrycznie opuszczanych szyb - 2 czy 4. Cztery przyciski (strona kierowcy) do B6-stki w ASO kosztują jakieś 170-180 PLN.

  • 4 lata później...
Opublikowano
po odłączeniu AKU zawsze trzeba kodować szyby.

kodowanie polega na zamykaniu i otwieraniu szyby jednym tylko dotknięciem przycisku. tak ma działać.

przyciski mają dwustopniowe działanie. lekki nacisk do pierwszego "klik" ręczne działanie. mocniejszy ruch "podwójny klik" automatyczne podnoszenie/opuszczanie.

gdy nie zaprogramujesz, to nie będzie ci działało otwieranie i zamykanie szyb z pilota...

przytrzymaj przycisk w trakcie zamykania szyby, aż do zamknięcia. później ponownie wciągu sekundy wciśnij przycisk opuszczając szybę. powinno być OK

działa :) już myślałem że się przycisk posypał bo od strony pasażera normalnie działał a od kierowcy nie... dziękować :]

Opublikowano

Mam podobny problem z szybami przednimi. Jutro spróbuję wg powyższego opisu:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.