Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie świeci tylne światło postojowe


fly07

Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu świateł postojowych nie świeci jedna /środkowa/ żarówka w lewej lampie. W prawej palą sie obydwie. Zdemontowałem lampę z myślą,że to spalona żarówka jednak okazało się, że jest OK. Pomierzyłem napięcia w cokole żarówki - wskazania niestabilne, szybkie wachania 0-6V. Rozpiąłem wtyk i na stykach jest to samo co na cokole. Gdzie szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść może gniazdo Ci zaśniedziało.

Przecież na wtyczce od strony auta jest to samo - jakieś niestabilne, niskie napięcie. Lampa z gniazdem wychodzi na to, że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś na nowej żarówce ???

tzn włożyłeś nową w cokół - czasem tylko wygląda że jest dobry żarnik a w rzeczywistości jest uszk.

miałem niedawno taki sam przypadek w bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś na nowej żarówce ???

tzn włożyłeś nową w cokół - czasem tylko wygląda że jest dobry żarnik a w rzeczywistości jest uszk.

miałem niedawno taki sam przypadek w bmw

Na drugiej, nowej też nie świeci. [br]Dopisany: 08 Maj 2010, 20:29_________________________________________________Ma ktoś schemat oświetlenia zewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś schemat oświetlenia zewnętrznego?

Która wersja Cię interesuje?:

12.03 Saloon without bulb failure warning system (without gas discharge headlamps)

12.03 Saloon with bulb failure warning system (without gas discharge headlamps)

07.04 Saloon without bulb failure warning system (with gas discharge headlamps)

07.04 Saloon with bulb failure warning system (with gas discharge headlamps)

Saloon (with gas discharge directional headlamps)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma xenony i sygnalizację przepalenia żarówki, tak więc wygląda na to : 07.04 Saloon with bulb failure warning system (with gas discharge headlamps). W między czasie wyczytałem na niemieckich stronach, że na tą żarówkę moze /w zależności od wersji/ być podawane napięcie bezpośrednio z włącznika świateł lub poprzez sterownik bordnetzkomputer ozn. J519.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za schemat. Muszę przedzwonić sieć i sprawdzić czy ten sterownik /J519/ daje napięcie. Gdzie jest zabudowany ten J519-bordnetz w A4?[br]Dopisany: 09 Maj 2010, 17:53_________________________________________________Panowie, jesteśmy w domu :). W skrócie: FIS pokazuje niesprawną tylneświatło pozycyjne.Wymieniam żarówkę z zapasu - nie świeci, wymieniam drugą żarówkę z zapasu - nie świeci. Odpinam wtyk, mierzę napięcia - podejrzenie pada na bordnetz lub wiązkę. W między czasie wertuję internet - na niemieckich stronach i ...staje się jasność. Taki przebieg jak na foto oznacza spaloną żarówkę ;(. Idę do sklepu po trzecią, wymieniam i ... świeci. Tak więc przez dwie spalone /wizualnie były OK/ żarówki na zapasie można rozebrać pół auta. Kupiłem je razem z innymi w komplecie przed wyjazdem na wakacje w ubiegłym roku.

QDgdA.jpg

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...