Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przy jeździe w ulewie pierwsze hamowanie słabe


Sebo83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio bardzo dużo jeżdzę w trasach i zdaża mi się jak jest ulewa to pierwsze hamowanie jest dużo słabsze, pedał troche twardszy. Nie wiem czy ma to tak być czy nie. Mam takie wrazenie jakby woda ktora przelatuje przez klocki, tarczy itp utrudnia pierwszy hamulec. Zjawizko jest bardzo dziwne bo po poźniej hamulce wracaja do normy i hamują perfekcyjnie. Dodam, ze zimą miałem problemy z pierwszym porannym hamowanie, ale czytajac wątki na forum wiele osob tak miewa...

Czy jest na to jakas rada? moze rozbiórka całych klockow i czyszczenie zaciskow itp? Dodam, ze klocki maja ok 20 tyś nalatane dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc po mieście nawet podczas największej ulewy nigdy tak nie miałem,

jednak na trasie podczas ulewy mam podobne odczucie, tzn hamowanie efektywne rozpoczyna się z minimalnym opóźnieniem,

jest to spowodowane filmem wodnym powstałym na tarczy hamulcowej podczas jej ruchu obrotowego, okładzina cierna zanim dobrze dociśnie do tarczy musi najpierw "wyprosić" wodę, trwa to ułamek sekundy i powoduje odczucie braku hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wlasnie myslałem, ale chciałem sie pewnic gdyz nie jest to mile uczucie, a jadąc z olkusza do dąbrowy gorniczej gdzie nigdy sie tamtedy nie jeździ przepisowo to nie powiem, ze miałem przez chwilke serce w gardle jak mi przyszło hamować na czerwonym swietle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parszywe uczucie, co?

niestety taka jest przypadłośc hamulców tarczowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe żeby utworzył sie film olejowy? Na chłopski rozum to siły odśrodkowe są tak duże, że nie wydaje mi sie żeby cokolwiek mogło sie tam utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd tam olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem napisać film wodny a m poleciałem standartdem o oleju :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...