Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyjąca kierownica


Gość fudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądałem kilkanaście wątków o wyciu dochodzącym z okolic kierownicy ale nie jestem pewien czy to jest pompa na 100%, ktoś też coś mówił o kończącym się sprzęgiełku alternatora.

Wrzucam film na którym słychać owe jęczenie :

Najbardziej ją słychać podczas parkowania i stania w miejscu, podczas jazdy już mniej. Prosiłbym kogoś kto miał podobne objawy i usunął usterkę o opinię :)

Edytowane przez fudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz więcej opisać, nikt nie jest wróżką... ;). Kiedy występuje problem: zimny czy gorący silnik, jak pracuje wspomaganie: lekko czy może czuć, że ciężej lub lżej, czy przy skręcie w lewo czy prawo układ zachowuje się identycznie .... w końcu jak zaczyna wyć zobacz czy nie masz piany w zbiorniczku płynu wspomagania.... W twoim motorku raczej nie ma sprzęgiełka na alternatorze, ale to tez musisz sprawdzić, zwykle jak jest problem ze sprzęgiełkiem pasek wielorowkowy mocno drży...

Czy coś się zmienia jak skręcisz kołami na maksa w lewo lub w prawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolega, na odległość będzie ciężko zdiagnozować, z mojej strony mogę podpowiedzieć że jeżeli hałas dochodzi również na postoju przy zgaszonym motorze to niech kolega sprawdzi miejsce przejścia kolumny kierowniczej przez ścianę grodziową do komory silnika, u mnie pomogło przesmarowanie chociaż nic nie wskazywało że odgłos dochodzi właśnie stamtąd, a lepiej bo skrzypiec przestało chyba dopiero na drugi dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...