Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Wydruk ze stacji diagnostycznej - czy mam się bać?


geo78

Rekomendowane odpowiedzi

D7TZi.jpg

martwi mnie szczególnie pochylenie koła prawego na przedniej osi (dosyć duża wartość) chociaż diagnosta stwierdził że nie mam o tym myśleć i jeździć normalnie (zbieżność niby ustawiona w normie)

jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieżność a geometria to nie to samo.. ale wracając do wyników to dobrze raz na 25 tyś km ustawić całą geometrie bo na naszych drogach lubi sie coś przestawić, jeśli masz nowe opony albo chcesz kupić nowe to zbierzność bym zrobił obowiązkowo bo szkoda gum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byś jakaś przyczyna skoro sie nie da, wiesz coś wiecej dlaczego sie nie da? moze trzeba zmienić warsztat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bardzo wiem o jaką część chodzi, że się nie da... nie mam za bardzo pojęcia o mechanice i wyleciało mi z głowy, jedyne co pamietam to to, że wg osoby, która to sprawdzała producent nie przewidział możliwości ustawienia kąta pochylenia przednich kół oraz że część ta nie podlega wymianie bo jest integralną częścią nadwozia (czy jakoś tak)... poza tym myślę o skierowaniu sprawy do sądu - chodzi o to, że komis w którym, kupiłem auto przedstawił mi badanie techniczne z którego wynikało, że auto jest sprawne (do tego w ogłoszeniu zawarta została treść, która pozwalała mi tak myśleć). W rozmowie telefonicznej sprzedawca sam przyznał, że nie ma czasu jeździć na przeglądy i że, są one "załatwiane". To już chyba jest oszystwo ścigane z urzędu (wystarczy tylko zawiadomienie na policję). Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wierze w badania wykonane tylko tam gdzie ja wskaże i tylko przy mnie ;) co do ustawienia pochylenia to wydaje mi się ze da się to ustawić, chyba ze auto było walone i jest przesunięte podwozie, jak ja byłem na geometrii ostatnio to gość nic nie narzekał tylko zrobił, kąt wyprzedzenia przód mam L4.30 P 4.40, pochylenie L-0,35 P-0,40

Musi się wypowiedzieć ktoś bardziej kompetentny odemnie zebyś miał pewność ;)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieżność a geometria to nie to samo.. ale wracając do wyników to dobrze raz na 25 tyś km ustawić całą geometrie bo na naszych drogach lubi sie coś przestawić, jeśli masz nowe opony albo chcesz kupić nowe to zbierzność bym zrobił obowiązkowo bo szkoda gum.

Pozdrawiam!

Kolego jak nie masz pojęcia o temacie to sie nie wypowiadaj. :angry: Nic twoja wypowiedź nie wniosła, oprócz tego że sie pochwaliłeś że wiesz iż brak prawidłowej zbieżności ma wpływ na szybkość zużycia ogumienia!

Wracając do sprawy. Zbieżność jest częścią całej geometrii. W skład całej geometrii podwozia wchodzą:

-kąt pochylenia koła

-kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

-kąt pochylenia sworznia zwrotnicy

-zbieżność kół przednich i tylnich.

Na wydruku możemy odczytać że w przedniej osi przed regulacją zbieżność nie mieściła się w normie, tak samo kąt pochylenia koła. Po regulacji zbieżności przód jest w normie(zbieżność całkowita jest idealna, ustawiona prawie co do 1 min.)

Jeżeli chodzi o kąt pochylenia koła (oś przednia) to rzeczywiście prawe koło odbiega troszkę od normy. Z wydruku wynika że kąt powinien wynosić max -0st.58min., czyli różni się od twojego o 0st.26min.(mowa o kole prawym, lewe jest w normie). Z tego co wiem to w B6 chyba nie da się regulować kąta pochylenia koła w przeciwieństwie do zwykłych zawieszeń typu makperson. Najważniejsze że kąt jest na "-" czyli tzw. "negatyw". Ten wynik mógłby być spowodowany zużyciem tulei wahaczy a co za tym idzie luzem w zawieszeniu, ale jeżeli mechanik sprawdzał geometrie to wnioskuje że sprawdził czy jest jakiś luz w zawieszeniu.

Jeżeli chodzi o oś tylnią to nie wiem jak jest w B6 ale jeżeli można regulować zbieżność to trzeba by było wyregulować, ponieważ nie mieści się w normie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...