Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] SWAP z multi na manuala


Artas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zapytanie takie jak w temacie. Czy jest możliwa zamiana w audi skrzyni multitronick na skrzynie manualna ? Tak mnie ciekawi ;) Jesli nie ok. A jeśli tak to jak duży z tym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem jest bardzo duży, a można o tym wnioskować po ilości i zawartości postów o treści takiej jak Twój. Zazwyczaj sprzeczają się w nich osoby sądzące, że taka przekładka jest możliwa i opłacalna z osobami mającymi przeciwne zdanie. Obie grupy dyskutantów wspierają się opiniami zasłyszanymi od kolegi, którego kolega dokonał lub próbował dokonać takiej wymiany :kox:.

Mnie osobiście sceptycznie nastawia do takiej przekładki fakt, że ani na tym forum, ani na tym drugim (i trzecim też!) nie znajdziesz opisu z wykonania takiej przekładki, a temat jest poruszany już co najmniej od dwóch lat :wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co tym bardziej sugeruje że temat swapa trzeba sobie odpuścić ;)

IMO wymiana tylko w ostateczności - np. w przypadky gdy przekładnia totalnie się wysra (uszkodzenia powstałe w nadmiernego zużycia podzespołów lub np. w skutek zniszczeń które powstaną w wyniku pęknięcia łańcucha). W pozostałych przypadkach skrzynię da się doprowadzić do ładu za przystępne pieniądze - więc po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda prób i błędów tak jak bylo u mnie i śmiga jak ta lala tak ze przekładka jest możliwa i kosztowała mnie 900zl i zero problemu

Spójrz na tytuł tematu; piszemy tu o swapie multitronika na skrzynię manualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe, kwestia kosztów. IMO nie ma znaczenia czy multi czy tip, taka przekładka już była robiona i to w niejednym aucie na tym forum. Wystarczy poszukać. Sam się zastanawiałem kiedys, gdyby wy$rał mi sie tiptronic to czy naprawiałbym czy swapował. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...taka przekładka już była robiona i to w niejednym aucie na tym forum. Wystarczy poszukać...

...ani na tym forum, ani na tym drugim (i trzecim też!) nie znajdziesz opisu z wykonania takiej przekładki, a temat jest poruszany już co najmniej od dwóch lat :wallbash:.

Zapewniam Cię jeszcze raz, że opisu takiej przekładki nie znajdziesz na tym forum :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...taka przekładka już była robiona i to w niejednym aucie na tym forum. Wystarczy poszukać...

...ani na tym forum, ani na tym drugim (i trzecim też!) nie znajdziesz opisu z wykonania takiej przekładki, a temat jest poruszany już co najmniej od dwóch lat :wallbash:.

Zapewniam Cię jeszcze raz, że opisu takiej przekładki nie znajdziesz na tym forum :naughty:.

Może opisu nie ma, ale są samochody po przekładce z tipa i multi. Wiem, bo czytałem takie posty. Jednym z nich jest np. Gregory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy widzicie za problem w przełożeniu skrzyni znowu się zaczyna inny silnik komp ci nie pozwoli odpalić mi tez tak wszyscy mówili i teraz mam manuala zamiast automata i niewiedze żadnego problemu tak ze da rady na pewno przełożyć skrzynie z automata na manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik nie napisał, że się nie da. Dla chcącego nic trudnego - chodzi o ilość gratów, które trzeba wymienć oraz koszty z tym związane. Bez dwóch zdań taniej wyjdzie naprawić multitronica - niestety najczęściej user któremu padła ta skrzynia naczyta się opinii właścieli B5 i od razu bierze za swap na manuala... MASAKRA!!! Jedyny przypadek gdy skrzynię można sobie odpuścić to zerwany łańuch (zależnie jeszcze od tego jak mocno bieżnie kół pasowych dostały w d*pę) albo zawalenie całego układu opiłkami, zatarcie itd. - w pozostałych przypadkach da się przywrócić pełną sprawność w sensownych kwotach (często ok. 1000zł).

Przede wszystkim nikt Wam tego za free nie zrobi. Poza tym potrzebny specjalista a nie byle papudrak. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest to CVT a nie tiptronic. Koszty 900zł :polew: - mówimy o B6 więc takie bajki to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto ci da gwarancje na to ? nikt ! nikt normalny,

1. auto traci na wartosci

2. nigdy niebedzie tak zrobione jak ma byc i nie poruwnujcie konstrukcji b5 z b6 bo to inna auta a przepasc w elektronice

3. sam bym to juz dawno zrobił ale nie ma sensownych ludzi

4. do wymiany elementy silnika inny, łożyska, instalacja lelektyczna , sterowniki : esp, silnika

5. do kodowania sterowniki : silnika , elektryki centralnej, modułu kierownicy, absu, tablicy przyzadów : - generalnie wiekszosc !

chetnie porozmawiam z kims kto to wogole robil i u kogo i jak cenowo mu to wyszło jak z dbaloscia o orginalosc ?

wstepne koszta ok 3 tys + robota mozliwe zamkniecie sie w 5 tys - MOZLIWE

pozatym jak ktos pozbywa sie tipa z B6 to raczej nie umie liczyc naprawa tipa max koszt to 3 tys zł czesci dostepne nowe w aso CVT to skrzynia nie z tej ziemi wogole

pozatym artas ty niemasz s4 ale a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...