Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Tłoczek przedniego hamulca nie wraca


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z lewym przednim hamulcem bo po wymianie tarcz (Brembo) w raz z klockami (TRW) tłoczka nie da się wcisnąć do końca (prawy wszedł tak jak powinien) Próbowałem różnych sposobów żeby go wcisnąć. Odpowietrznik jest tak zapieczony że go ruszyć się nie da pomimo pryskania odrdzewiaczem. Dodam że tłoczek jest cały w środku zardzewiały więc może zapiekł się :confused4: chciałem wymontować zacisk ale śruby od przewodu też zapieczone. Tłoczek wychodzić wychodzi ale ma problem z powrotem. Wraca się do pozycji tej co była przy starych tarczach oraz klockach i bardziej go wcisnąć nie jestem wstanie. Normalnie zagięło mnie to i nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręc zacisk razem z przewodem ale wczesniej wypchnij tłoczek poprzez pompowanie hamulcem

musisz rozebrac zacisk i wymienic uszczelnienia, nastepnie namocz go całego w płynie hamulcowym i porozkrecaj pozostałe czesci

aaa i nie zapomnij przed moczeniem wyciągnąc z zacisku wszystkie gumowe elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś sposób na odkręcenie zapieczonych śrub? Bo odrdzewiacz nie daje rady a psikałem już kilka razy i zostawiałem to żeby się przeżarło i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś sposób na odkręcenie zapieczonych śrub? Bo odrdzewiacz nie daje rady a psikałem już kilka razy i zostawiałem to żeby się przeżarło i nic.

popsikaj i zostaw na ok pół dnia lub dłużej co jakiś czas pryskając.

Przed odkręceniem uderz kilka krotnie młotkiem w śruby (uważaj żeby jej nie zbić lub uszkodzić ) Powinno dać radę !!

Tez tak miałem co prawda w innym pojeździe ale znam ten ból :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może colą jeszcze spróbuję hehe :tongue4: ponoć dobry odrdzewiacz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :tongue4: nie no muszę coś wykombinować bo kurde aż mnie boli że auto stoi nie zrobione :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz śruby to drugi raz zamotuj je na pastę (miedzianą od hamulcy) tak aby taka sytuacja juz się nie powtórzyła.

Co do zacisku to jak juz odkręcisz zacisk to wyciągani tłoczek delikatnie przeczyść ( pasta lub bardzo bardzo!!! drobny papier ścierny ) i możesz zamontować nowe uszczelniacze. Po zleżeniu wszystkiego upewni się czy nie masz żadnych wycieków z tłoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tloczek zardzewialy to radzilbym wymienic go na nowy albo jakis uzywany ale bez rdzy. Bo potem moze byc nieciekawie jak cos pusci w zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk wymontowany a tłoczek na szrot bo zgnił (aż dziurki na brzegu są). Potrzebuje też nowy odpowietrznik bo tamten był tak zapieczony że w tej chwili już do niczego jest. Zestaw naprawczy jakie elementy zawiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk wymontowany a tłoczek na szrot bo zgnił (aż dziurki na brzegu są). Potrzebuje też nowy odpowietrznik bo tamten był tak zapieczony że w tej chwili już do niczego jest. Zestaw naprawczy jakie elementy zawiera?

Odpowietrznik kupisz na sztuki

Zestaw naprawczy zacisku sklada sie z 2 dluzszych srub, 2 krotszych srub, oslon na te sruby, oraz uszczelek ale w 1 zestawie nie znajdziesz tego. 2 zestawy musisz kupic: 1 z uszczelkami, 2 z srubami i oslonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby to ja mam bo załatwiłem ten taki klej do śrub ja potrzebuje tylko tłoczek, gumy i odpowietrznik.[br]Dopisany: 18 Maj 2010, 23:22_________________________________________________A właśnie jakie są wymiary tłoczka w zacisku typu Lucas? Wie może ktoś? Bo wiecie różnie to bywa w sklepach z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...