Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Ostrzeżenie dźwiękowe i problem z tylną wycieraczką


LukaszD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna cieszę się swoją b6 avant. Dzisiaj wróciłem z pierwszej dłuższej trasy i spotkałem się z dwoma nie znanymi mi wcześniej zdarzeniami:

1. Podczas jazdy co jakiś czas pojawiał się sygnał dźwiękowy ( podobny do tego z oryginalnego parktronika ) - jedno piknięcie co kilka minut ( samochód był w ruchu ) - sygnał zniknął gdy zapaliła się rezerwa - w audi jest może ostrzeżenie dźwiękowe przed zbliżeniem się do rezerwy?

- dla mnie to jedyne rozsądne rozwiązanie bo to pierwszy raz kiedy doszedłem do rezerwy:) dźwiękowi nie towarzyszył żaden komunikat na komputerze pokładowym

2. jechałem kilka godzin w deszczu i po pewnym czasie tylna wycieraczka przestała działać - mam się martwić? czy być może jej praca jest w jakiś sposób zaprogramowana? Po ponownym uruchomieniu samochodu wycieraczka nie działa nadal - więc chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie - obym się jednak mylił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka tylnej klapy - jest zbudowana dość ciekawie przez ośkę płynie płyn do spryskiwacza. . Po jakimś czasie latach ( intensywności pracy) lubi puszczać uszczelnienie ( O ring) wystarczy wymontować całość przeczyścić i poskładać z nowym uszczelnieniem. co do rezerwy - :mysli: taki objaw miałem w mojej poczciwej 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku wydaje i się , że chyba niechcący ustawiłeś sobie sygnalizację przejechania pewnej zadanej odległości, np. 1km i po przejechaniu 1km zostanie to zasygnalizowane. Nie pamiętam jak to działa dokładnie ale pamiętam, że kiedyś też mnie coś takiego straszyło.[br]Dopisany: 24 Maj 2010, 21:28_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...