Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Miękki hamulec po ostrym hamowaniu


kris071287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadąc 140km/h musiałem ostro przyhamować, po hamowaniu pedał od hamulca brał przy samej podłodze, następnego dnia było wszystko w normie, ale już nie hamowałem ostro bo bałem się że może to samo nastąpić, co może być przyczyną tego zjawiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś podobnego co u mnie podejrzewam stary płyn hamulcowy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz w jakim stanie masz klocki i tarcze

podejrzewam ze masz złej jakosci okładziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki to raczej odpadają ja mam ferodo i po mojemu albo pompa (lub przewody podciśnieniowe) albo płyn tak stary i gotuje? I tak co 2 lata zalecają wymieniać płyn hamulcowy w układzie. Przy okazji odpowietrzysz układ z abs bo on też może motać i wtedy się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odpowietrzysz układ z abs bo on też może motać i wtedy się okaże.

możesz Kolego rozwinąć ten wątek ???

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może być powietrze w układzie w abs ale pierwsze co bym zrobił to zmienił płyn hamulcowy i odpowietrzył na zapalonym silniku jeżeli jest starszy niż te 2 lata na ten DOT-4. Dlaczego może motać powietrze w abs to że są pęcherzyki powietrza przed nim i po mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca dochodzi do takiego efektu ? :mysli:a tak jak pisałem jeżeli nie pomoże odpowietrzanie to raczej pompa miałem tak w audi 80 i tego się obawiam i mnie by to trochę zdziwiło w sumie. W moim przypadku kupując auto znalazłem w bagażniku paragon że poprzedni właściciel kupował pompę całą w aso w Niemczech i widać że jest nowa a wątpię żeby zaraz poszła druga a efekt mam co Ty dlatego obstawiam że też z tym miał problem a efektu nowa pompa mu nie przyniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...