Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Problem z EGR pozbyć się go czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie czy można się pozbyć EGRa w A4 1.9 AWX 130 KM. 2002r.. Umyłem ostatnio EGRa w ropie bo słyszałem, że umycie dobrze mu zrobi i po założeniu go mam problem. Spora ilość spalin zaczęła wychodzić przy gumowym kolanku, które dochodzi do niego. Nie wiem czy może ropa mu zaszkodziła, czy się zawiesił i nie domyka wlotu spalin. Drugie pytanie to czy na wężyku który do niego dochodzi ma być cały czas odczuwalne ssanie. Proszę o jakieś podpowiedzi bo chciałem mu zrobić dobrze a narobiłem sobie problemów.

Może znajdzie się ktoś kto doradzi czy można się pozbyć EGRa w B6 czy lepszym wyjściem będzie naprawa.

Opublikowano

Ja nie mam EGR. Auto nie dymi, trochę inaczej brzmi silnik, trochę dłużej się nagrzewa ale za to zbiera się lepiej w niskim zakresie obrotów silnika no i nie zalepia dolotu spalinami/sadzą :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Brak EGRa nie zapcha katalizatora ? W jaki sposób się go pozbyłeś przez zatkanie dolotu spalin blaszką czy może w inny sposób ?

Opublikowano

Brak EGRa nie zapcha katalizatora ? W jaki sposób się go pozbyłeś przez zatkanie dolotu spalin blaszką czy może w inny sposób ?

Jak tak zrobisz to będzie wywalał błąd. Funkcje EGRa musisz wyłączyć w programie.

Opublikowano

Brak EGRa nie zapcha katalizatora ? W jaki sposób się go pozbyłeś przez zatkanie dolotu spalin blaszką czy może w inny sposób ?

Jak tak zrobisz to będzie wywalał błąd. Funkcje EGRa musisz wyłączyć w programie.

Sugerujesz ze wystarczy vagiem wylaczyc egr i to rozwiąże problem z saczeniem oliwy? Fajnie by bylo ale watpie w to. :evil:

Moglbys opisac jak vagiem to sie robi dla AVF ?

pozdr

Opublikowano

Ja mam autko po wirusie u Rob555. Jak go wagowałem po wirusie to już widziałem, że EGR nie pracował w pełnym zakresie. Nie znam się tu na szczegółach tak jak jest to opisane w wątkach poświęconych robieniu logów, ale u mnie EGR duty cycle nie było takie jak we wzorcowych. Nie wiem, czy była to wina/zaleta programu czy może EGR się przycinał.

Po zaślepieniu wzmacnianą blachą żaden błąd nie wywala. Oliwa nie sączy się na plecionkę i nic nie kapie, klapa gasząca działa poprawnie itd.

Pytasz o katalizator? Dla mnie jest to zbędny element w samochodzie i nie zamierzam z nikim polemizować o tym. U mnie jeszcze jest i jest w dobrym stanie. Jak pisałem. Auto nie kopci. Wcześniej, z działającym EGR, jak depnąłem za świateł to małego bączka zostawił. Teraz tylko górskie powietrze leci z rurki :polew:

Opublikowano
  • Autor

Ku przestrodze dla wszystkich : nie myjcie EGRa w ropie. Mi rozpuściło membrane w tym czarnym bączku tj.jakiś zawór gaszący. Po wymianie wszystko OK.

Zastanawiam się nad pozbyciem EGRa tylko boję się, że poleci szybko katalizator.

Opublikowano

Ku przestrodze dla wszystkich : nie myjcie EGRa w ropie. Mi rozpuściło membrane w tym czarnym bączku tj.jakiś zawór gaszący. Po wymianie wszystko OK.

Zastanawiam się nad pozbyciem EGRa tylko boję się, że poleci szybko katalizator.

Mam dokladnie ten sam dylemat co ty. Niedlugo sie za to wezme z takim jednym ziomkiem ktory tez sobie wylaczyl.

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.