Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Zmiana silnika 1.8 na 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich. mam audi a4 b5 1.8 silnik ADR i kupiłem silnik 1.8t APU od passata kompletny ze skrzynia komputerem sterującym itd. czy podczas przekładania silnika może wystąpić jakiś proble, czy może cos nie pasować?? czy wystarczy jak przewożę od tego 1.8t sama głowice z turbo, z kolektorem, z dolotem czy musze cały silnik?? W moim 1.8 komputer pokładowy pokazuje mi spalanie, średnie prędkości itp. a ten 1.8t od passata nie maił takiej funkcji, czy po przełożeniu będzie mi sie na wyświetlaczu pokazywało spalanie.prosze o jakies porady, wskazówki.

Opublikowano

Najlepiej jak przełożysz cały silnik bo coś mi sie wydaje, że do 1,8T są mocniejsze materiały użyte typu panewki, wał korbowy raczej w tym silniku jest kuty. Pozatym zmina uszczelki pod głowicą wyjdzie Cie dużo drożej niż podmiana silnika i operacja bedzie szybsza niż podmiana czapki.

Koniuecznie musiasz załatwić sobie kompletną wiązkę elektryczną i komputer bo bez tego ani rusz. Jak podłaczysz ten silnik do kompa z fisem to będzie śmigać bez problemu.

Opublikowano
  • Autor

do kompa z jakim fisem??

Opublikowano

6QFzr.jpg

Opublikowano
  • Autor

mam u siebie rowniez instalacje lpg czy bede musial cos dokupic,jakis inny modół sterujacy czy jakos da sie zaadoptowacto co mam obecnie??

Opublikowano

mam u siebie rowniez instalacje lpg czy bede musial cos dokupic,jakis inny modół sterujacy czy jakos da sie zaadoptowacto co mam obecnie??

Jakie podzespoły masz w swojej instalce. jak np. czerwone valdemary to czeka Cie gruntowna modernizacja. Podaj graty jakie tam masz i wszystko będzie jasne.

Opublikowano
  • Autor

w sumie to wiem tyle ze to jest sekwencja landirenzo czy jakos tak sie to pisze

[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 16:50_________________________________________________w sklad instalacji wchodzi reduktorIG1, elektrozawor gazowy Med, elektrowtrryskiwacze RGI, filtr Med, Omegas, zbiornik Bormech,zawor tankowania OMB, wielozawor OMB, obodowa bormech i tyle wiem z papierow ktore od gazu dostalem :)[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 16:56_________________________________________________czy bedzie trzeba rownierz wymienic stacyjke z petla i kluczykiem??

Opublikowano

Z tego co podałes to trudno wywnioskować czy elementy podejda z tego co sie rjentuje to rodzajów reduktora IG1 jest aż 4 (trzeba by dokłdneij poszukac w google). Nie orjentuję sie zbytnio w takic instalkach ale wątpie, że ktoś dał aż z takim zapasem mocy reduktor i inne komponenty z ólki takiej jak landi renzo - są poprostu mega drogie.

Pospisuj numery z gratów z pod maski i wygoogluj bedzie wszystko jasne

Opublikowano
  • Autor

to jest moj parownik E 13 67R-010025 w google jes napisane na jakiejs stronie ze jest on do 200kw[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 18:38_________________________________________________wtryskiwacze E13 67R-010233

min 20kw

srednie 28kw

max 37kw na cylinder

[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 18:41_________________________________________________cos jeszcze poszukac??

Opublikowano

E13 67R-010233

to jest moj parownik E 13 67R-010025 w google jes napisane na jakiejs stronie ze jest on do 200kw[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 18:38_________________________________________________wtryskiwacze E13 67R-010233

min 20kw

srednie 28kw

max 37kw na cylinder

[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 18:41_________________________________________________cos jeszcze poszukac??

No to jakmasz reduktor do 200kw i wtryski na ponad 200KM to jeszcze na chipa tej instalki starczy.

Swoją drogą nieźle ktoś przyinwestował w LPG :naughty:

Opublikowano
  • Autor

to dobrze bo mam zamiar zrobic chipa [br]Dopisany: 23 Maj 2010, 19:08_________________________________________________czy musze cos jeszcze wiedziec waznego przed zmiana silnika??

Opublikowano

Pisaliście o o kutym wale itp...

to dobrze bo mam zamiar zrobic chipa [br]Dopisany: 23 Maj 2010, 19:08_________________________________________________czy musze cos jeszcze wiedziec waznego przed zmiana silnika??

upewnij się co do innych podzespołów - np. PÓŁOŚKI

1,8T to 150-180 KM a czasami więcej :naughty:

Opublikowano
  • Autor

to jest silnik od passagta 2000r 135000km przejechane ma 180koni. posiadam komplet czyli silnik oski skrzynia mozna powiedziec ze caly przod paska

Opublikowano

a kable?

Opublikowano
  • Autor

cala wiazka z komputerem sterujacym. ogolnie mam jak wspomnialem cale auto jezdzace

Opublikowano

cala wiazka z komputerem sterujacym. ogolnie mam jak wspomnialem cale auto jezdzace

no to wyjmujesz stary i wkladasz nowy :wink4:

Opublikowano

Witam! Jak masz dawcę w całości to przekładaj i się nie czaj. Co do instalacji LPG to sprawdź tylko jaki masz kolor na wtryskiwaczach gazowych, czarny to średnie, biały to najwydajniejsze (takie małe zaślepki na każdym wtryskiwaczu w listwie). Jeśli czarne to ewentualnie będziesz musiał zainwestować w nowe białe MED'y, ale tym się na razie nie martw. Reduktor jak najbardziej sobie poradzi.

Opublikowano

cala wiazka z komputerem sterujacym. ogolnie mam jak wspomnialem cale auto jezdzace

no to wyjmujesz stary i wkladasz nowy :wink4:

Będzie jeździł latał :kox:

Opublikowano

Tak. Tylko ABS nie będzie gadał, bo sterowniki nie będą chciały się dogadać.

Opublikowano

Ile kosztował cię silnik z całym tym osprzętem?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.