Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a pompowtryskiwacze - pytanie


grabalaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będzie zmieniana uszczelka pod głowicą. Silnik prawdopodobnie lekko przegrzany.Pytanie:czy niezbędne jest planowanie głowicy i co z "pompkami" tzn. jakie środki ostrożności trzeba zachować, żeby nie doszło do ich uszkodzenia? [b6 AWX 02']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie głowicy zazwyczaj sie robilo przy wymianie uszczelki, a co do pompek to mozesz je sprawdzic prowizorycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie głowicy zazwyczaj sie robilo przy wymianie uszczelki, a co do pompek to mozesz je sprawdzic prowizorycznie

Interesowałaby mnie odpowiedź bardziej szczegółowa. Gdzieś słyszałem, że pompki lubią być cały czas w oleju i taka operacja nie bardzo im pasuje. A czy trzeba je w jakimś stopniu później ustawiać, żeby auto jeździło normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro bylo przegrzane to ja bym jeszcze sprawdził uklad chlodzenia , pompki trzeba wyregulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to poskładasz to trzeba wyregulować nic trudnego jak pompka jest cała maksymalnie ściśnięta to odkręcasz kontrę potem imbus i wkręcasz trzpień do wyczuwalnego oporu potem odkręcasz o 180 st niektórzy wolą 225 st dokręcasz kontrę i to samo z resztą pompek i gitara robiłem to tydzień temu po wymianie tłoka w ARL-u i lat jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem, że pompki lubią być cały czas w oleju

A co z tym? :mysli: Trza je jakoś zatopić czy cuś :gwizdanie:[br]Dopisany: 23 Maj 2010, 23:46_________________________________________________

Gdzieś słyszałem, że pompki lubią być cały czas w oleju

A co z tym? :mysli: Trza je jakoś zatopić czy cuś :gwizdanie:

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...