Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam!! problem ze stacyjką


pasiasty23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! jestem nowym klubowiczem a takze kierowca amatorem :) Na moje pierwsze auto wybrałem audi A4 z roku 1996 silnik 1.6 . Mój problem tkwi w elektryce o tuż gdy przekręcam kluczyk padają mi kierunkowskazy , klima , i parę innych rzeczy ale nie wszystko (samochód sie nie odpala )!! gdy cofnę kluczyk wszystko wraca do najlepszego porządku! Na forum wyczytałem że problem tkwi w kostce od stacyjki ale niestety nie wiem jak sie do niej dostac , sciagam obudowe z góry stacyjki ale z dołu juz nie dam rady czy potrzeba sciagac cala kierownice by zdjąc dól obudowy ? Przyznaje sie ze wiekszej lamy na forum prawdopodobnie nie ma moja przygoda z samochdami zaczęła sie 1 miech temu :/ wiec za bardzo co do czego:/ Proszę was o pomoc bo ja sam nie jestem w stanie nic zrobic , gdyby mógł by mi to ktos opisac w taki sposób by nawet najwieksza lama zrozumiała to był bym bardzo wdzięczny! Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam all !!! Pasiasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zeby bez problemow dostac sie do kostek i miec troszke luzu trzeba zdjac kierownice i gorna oslone kolumny kierowniczej ale jesli nie masz doswiadczenia z takimi rzeczami to podjedz do warsztatu bo jak cos polamiesz to stracisz wiecej czasu i kasy niz w warsztacie cie skasuja

co do twojego problemu to jakies zwarcie sie robi, moze w stacyjce sa takie male blaszki i ktoras gdzies styka gdzie niepowinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie posypała kostka stacyjki ;/ chyba zmęczenie materiału i jak odpaliłem to nie blokowało kluczyka w pozycji on tylko spadał na off... mniejsza o to co do wykręcenia kierownicy to nie jest to wielki problem kolego... klucz torx 30 chyba z tego co pamiętam koszt kostki stacyjki ok 50zł nie kupowałem ori ale działa bez zarzutu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie dał rady, to przyjedź do mnie, kostka to koszt jakieś 35 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się żeby nowego tematu nie zakładać. U mnie stacyjka jest już chyba na ukończeniu. Po pierwsze: muszę po każdym zapaleniu cofnąć kluczyk do tyłu żeby działały światła, klima itp. a po drugie ostatnio co jakiś czas zdarza się że immobilaizer nie rozpoznaje kluczyka i auto gaśnie. Ogólnie czuć, że jest ona cała jakaś taka "roztelepana: :) Wiem, że jest opis jak można samemu coś z tym zrobić, ale ja w tych sprawach jakoś nie czuję się na siłach. I stąd moje pytanie: jakie są koszty nowej stacyjki oraz jej wymiany u jakiegoś elektryka? Co później z kluczykami? I czy może ktoś z okolic Rzeszowa miałby chwilę czasu żeby to zrobić w rozsądnej cenie? Szogun? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...