Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Skrzynka wymiana


jmj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na tym forum, ale moze mi odpowiecie na zapytanie. Czy ktos z Was wymianial skrzynie 5-cio biegowa na 6-ostke w 90 konnym TD'jaku? Moja DHL (o zgrozo jaki badziewny chlam Audi wypuscilo na rynek szczegolnie jesli chodzi o prawie "szklane" synchronizatory) rozsypala sie po raz kolejny mimo ze juz podejmowalem proby napraw tej skrzyni ale w koncu juz sobie odpuszczam bo na nic sie to nie zda. Moze wiecie gdzie mozna dobra naprawde dobra skrzynke kupic zebym pojezdzil jeszcze pare lat :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja tez niedawno mialem problem z DHLem- wsadzilem skrzynie od passata '00 - 110 KM EEN- poki co- lata za***iście :) ma troche inne przelozenie, szczegolnie na 5tym biegu- na starej skrzyni przy 3,5 RPM wykrecal ok 150 km/h - teraz przy tych samych obrotach ma 170. planuje za jakis czas zrobic mu wirusa, wiec wydaje mi sie, ze nowe przelozenie wyjdzie na plus.

co do samego kupna skrzyni- kupuj tylko tam, gdzie dadza Ci gwarancje... ew. z jakiejs lekko rozbitej fury, z UDOKUMENTOWANYM przebiegiem- chociaz to tez roznie bywa, bo nie wiesz jak ktos jezdzil wczesniej... ciezki temat, raczej kwestia szczescia/farta... z tego co widze, to te skrzynki w A4 sypia sie nierzadko...

jesli chodzi o oznaczenia skrzyn pasujachych do tego silnika:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,13661.0.html

pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem sobie skrzynke na 6-cio biegowa od passata :D. Po malych przerobkach jezdze (nawozilem sie szczegolnie z lewa lapa ktora miala nieco inne mocowanie na belce niz na starej skrzyni) i jak narazie lata calkiem przyzwoicie. Jestem ciekaw ile teraz pojade jesli na szostce przy 3,5 tys. obrotow mialem zloty siedemdziesiat piec. Jesli chodzi o spalanie to w sumie tyle co na starej chociaz myslalem ze bedzie oszczedniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem sobie skrzynke na 6-cio biegowa od passata :D. Po malych przerobkach jezdze (nawozilem sie szczegolnie z lewa lapa ktora miala nieco inne mocowanie na belce niz na starej skrzyni) i jak narazie lata calkiem przyzwoicie. Jestem ciekaw ile teraz pojade jesli na szostce przy 3,5 tys. obrotow mialem zloty siedemdziesiat piec. Jesli chodzi o spalanie to w sumie tyle co na starej chociaz myslalem ze bedzie oszczedniejszy.

A o jakim oznaczeniu zamontowałeś skrzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma oznaczenie EFL. Jak pisalem jest to skrzynia od VW passata, a zamontowana w audi a4 1.9tdi 90KM. Jedynie trzeba bylo przerobic nieco mocowanie lapy na belce z lewej strony. Prawa pasuje jak ulal. Jesli chodzi o funkcjonalnosc to wiele sie nie zmienilo chyba ze predkosc maksymalna ktora bedzie pewnie duzo wyzsza niz na poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90km to już trochę mało jak na VI biegową skrzynkę.

Dlatego spalanie jest takei samo - cilnik pracuje pod większym obciażeniem.

Vmax może być ciut wyższy bo w AHU obroty przy 180-190 się końzczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...