Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Silnik nie zapala


MiruK

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy kupił ibize 2002r i ma zonka, silnik 1,2 (3 cylindrowy) nie znam oznaczenia, w każdym razie autko normalnie paliło. Dziś je umył odjechał i normalnie zgasił silnik, po godzinie już nie dało rady go odpalić. Z początku coś jeszcze łapał ale po chwili kręcenia już ani nie dygnie. Na VAG'u co jakiś czas wywala błąd: Potentiometer for EGR (G212): Signal too Low ale to już było wcześniej gdy auto jeździło. Iskra na świecach jest, paliwo na listwie po nacisnięciu zaworka tryska, innych błędow brak a samochód nawet nie dygnie. Ma ktoś jakiś pomysł co go może boleć ? Zauważyłem że nie otwiera się klapka na wlocie powietrza(za filtrem), tylko lekko drgnie i tyle,nie wiem czy tak ma być ale próbowałem ja już palcem trzymać otwartą ale to nic nie daje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze zalały sie cewki, sprawdz czy jest iskra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich przypadkach najlepiej odstawić samochód do ciepłego garażu na noc i będzie :good: możesz jeszcze dodatkowo suszarką do włosów podmuchać ww wiązki elektryczne, cewki, alternator i inne złączki elektryczne, zresetuj kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis siedzielismy przy samochodzie 4 godziny, na wszystkich swiecach jest iskra, odkreciłem listwe z wtryskami i co ciekawe jak troszkę wysune wtryski z kolektora tak ze widać jak tryska z nich paliwo i nakieruje je do otworów to auto odpala !! jak przykręce wtryski to ani nie dygnie, paliwo raczej podaje bo swiece wilgotne, wygląda to tak jakby nie dostawał powietrza, moim zdaniem jak odkrece wtryski to pociagnie powietrze przez otwory na wtryski i pali wtedy, na kompie nadal wywala tylko błąd od EGRa, i o co tu chodzi ? za chwile ściagamy pokrywe zaworów i sprawdzamy czy oba wałki się krecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze EGR jest max otwarty i zamiast powietrza silnik zaciaga spaliny z ukłądu wydechowego. Zaślep EGR i wtedy spróbuj odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek sprawdze, ale spalin raczej nie zaciąga bo ich nie ma, silnik nawet nie dygnie i dymka nie puści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...