Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Nie pali na jeden cylinder

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dodam że auto jest z 1996r. bez komp pokładowego

Jechałem sobie spokojnie. Silniczek pracował w zakresie 2- 3tyś obr. W pewnym momencie mojej trasy musiałem zawrócić. Zatrzymałem się, wbiłem wsteczny i silnik zaczął dziwnie szarpać. Otóż objaw jest taki jakby nie palił na 1 cylinder. a dokładnie na 2-gi jak się potem okazało.

Było już po godzinie 17 -tej do domu miałem ze 400 km i na gwałt potrzebowałem elektronika z kompem. Na szczęście dałem info przez CB i znalazłem miejscowego speca.

Podpiął autko pod komp. Zero błędów. Odpaliliśmy autko i się przejechaliśmy. Komp nie zarejestrował błędów.

Pierwsze co to pomyśleliśmy świece. Sprawdzone i dalej nic.

Dalej pewnie cewka. ale szybka przekładka powiedziała nam że to nie to.

Dalej że coś sygnał sterowania wtrysków nie dochodzi. może gdzieś kabelek się przetarł. Sprawdziliśmy drogę do wzmacniacza a potem do samego kompa i nic kable są ok.

Gość odpiął kompa i coś tam pomierzył i stwierdził że sygnał nie wychodzi właśnie stamtąd. Stwierdził że upalił się jeden z układów na kompie cyt "z jednej stopki nie wychodzi sygnał"

Jego diagnoza to konieczność wymiany kompa.

Nastawiony na nowy komp. poszedłem dziś rano spisać numery i mówię odpalę go jeszcze raz.

Odpaliłem. Niestety dalej to samo czyli brak pracy na 2-gim cylindrze. Wolne obroty trzyma prawidłowo.

Jakież było moje zdziwienie jak autko w pewnym momencie zaskoczyło i chodzi normalnie. !!!!!!!!!!!

Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia czy objaw nie powraca gdyż musiałem zmykać do pracy.

A więc rodacy :-) czy wiecie co to może być "odpukać" tak na przyszłość.

Opublikowano

moduł zapłonowy, masz go na obudowie filtra. wychodza z niego dwie wtyczki

Opublikowano
  • Autor

Tak. Wiem gdzie jest i co z nim?? Elektryk sprawdzał i jego - podaje sygnał dalej na wtryski. Chyba że podaje nieprawidłowy sygnał no ale po diagnostyce kompa powinien wyjść błąd a żadnego nie było.

Jeżeli nawet to gdzie taki kupić. Na allegro nie znalazłem takiego. Jestem 400km od domu i we wtorek muszę autem wrócić więc potrzebuję szybkiego rozwiązania.

help :)

Opublikowano

Sprawdz w takim razie przewody elektrczne i kontakt na złączach przy komputerze. Juz widziałem A4ki z pogryzioną inslatalacją elekryczną.

Opublikowano
  • Autor

Kontakt na złączach sprawdzony - jest ok.

kable - test ciągłości - ok.

A problem dalej jaki był taki jest.

Najlepiej to słychać nie przy samym silniku a z wydechu. Chodzi trochę jak dwusuw

poza tym zauważyłem - i nie wiem czy to normalne że jak silnik chwilkę pochodzi to słychać pstrykanie w silniczku krokowym.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2007, 16:53 _________________________________________________Jednak KUNIO miał rację. Miejscowy mechanior pooglądał i stwierdził że na 90% moduł zapłonowy. Trochę w ciemno wstawiliśmy nowy zamiennik (koszt 360zł) i problem jak ręką odjął. Ech ci elektrycy.... Jak juz pisałem zaraz jak problem powstał pojechaliśmy niby do najlepszego w okolicy i powiem wam że miał całkiem niezłe narzędzia diagnostyczne w swoim garażu No ale ostatecznie po 2 h grzebania stwierdził że to komp. padł i skasował mnie 80zł. Całe szczeście że nie kupiłem na allegro.. a to tylko dlatego że do mojego silniczka za komp chcieli 800 i 900 zł :-) gdzie np do zwykłego 1,8 chcieli w granicach 150-300zł

pozdrówka dla wszystkich

Opublikowano

Miał niezłe narzędzia?

Sprawdzał przebiegi oscyloskopem?

Jeśli tak, to albo mu się nie chciało albo jest trochę z tym na bakier.

Jeśli nie miał oscyloskopu to powinien sie zaopatrzyć dla dobra swojego warsztatu :D

A jeśli miał oscyloskop ale go nie użył to pewnie go wku... tym, że przyjechałeś po godzinach jego pracy.

Opublikowano

tak to jest z tymi mechanikami, ja juz swoje przeszedlem i wiem ze zadnemu ufac nie mozna

Opublikowano
  • Autor

Dzięki jeszcze raz. Okazuje się że z mechanikami to jak z lekarzami najlepiej opinię zasięgnąć u kilku zanim zaczniesz leczenie

:audi::a4fan::quattro::thumbup:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.