Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Woda cieknie po słupku


sopel363

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat wody w środku jest bohaterem wielu postów na tym i innych forach jednak po przejrzeniu większości nie znalazłem dużego podobieństwa z problemem który ja mam.

Mój problem polega na tym ,że woda dostaje się do środka gdzieś w okolicy górnego rogu szyby przedniej po stronie pasażera. Na początku myślałem, że wina leży po stronie uszczelki szyby jednak po próbach z wodą i zdemontowaniu tapicerki z słupka przedniego stwierdziłem, że woda wydostaje się poprzez otwory które są na łączeniach blach (nie wiem jak to inaczej nazwać-czerwony kolor na zdjęciu).Co gorsze mam wrażenie że te otwory po prostu do tego służą(coś w rodzaju odwodnienia).Do tego zauważyłem jeszcze jedna według mnie dziwną rzecz, a mianowicie w otworach które służą do montowania tapicerki(zielony kolor na zdjęciu)jest coś w rodzaju pianki montażowej. Pytanie do wszystkich którzy rozbierali tapicerki w swoich A4. Czy ta pianka powinna tam być??? Bo mam wrażenie że to ona blokuje przepływ wody wewnątrz słupka i ta wypływa przez otwory.

7cc4c74f7a8e98f8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberdach ma? Profil z otwartymi dziurami do samochodu nie moze byc kanalem odwadniającym...gdzie tu logika. Jesli ma szyber to pewnie kanaly zapchane, szukac na forach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 opcja taka przynajmniej u kumpla tak było że jak masz tą listwe gumową przy słupku ona trzyma się na listwie spinającej. Ta listwa spinająca jest mocowana na nitach może któryś z nitów lekko puścił i dostaje się woda, bo tak samo mu leciało.

3 opcja u mnnie tak było że wklejałem szybę i tak się złożyło że u góry lekko nie docisnołem i jak padał deszcz to gdzieś woda znalazła ujcie i akurat u mnie też wylatywało tak jakby z profilu sprawdz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberdach ma ale kanały raczej nie są zapchane ponieważ gdy polewałem wodą to nad samą szybą przednią a nie nad całym dachem.Poza tym przyglądałem się już ostatnio tym kanalikom i woda normalnie wypływa tam gdzie powinna,czyli w progu od przednich drzwi. Bardziej niepokoi mnie ta pianka która wypełnia cały ten przedni słupek. Nie wiem czy tak powinno być czy to jakiś wymysł poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niepokoi mnie ta pianka która wypełnia cały ten przedni słupek. Nie wiem czy tak powinno być czy to jakiś wymysł poprzedniego właściciela.

u mnie też jest taka jakby pianka to chyba ori ale na 100% nie jestem pewny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam przeprawę z wodą która wycieka w strasznie dziwnym miejscu (pianak chroniąca przewody które idą do drzwi)

sprawdziłem już szyber i jest OK

została nieszczelność szyby z lewej strony, a myślę że jest ta nieszczelność wynikiem ostatniej zimy w której lód poczynił dużo szkód w wielu samochodach.

Zamarzająca woda potrafi nie tylko takie żeczy rozwalić.

pytanie mam odnośnie listwy gumowej przy szybie. Da się ją wyjąć bez rozwalenia szyby i założyć z powrotem używając dużo uszczelniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam odnośnie listwy gumowej przy szybie. Da się ją wyjąć bez rozwalenia szyby i założyć z powrotem używając dużo uszczelniacza...

chodzi ci o boczne czy o tą górną jeśli górną to nic nie zrobisz na tomiast te boczne one montowane są na wcisk i możesz ją zdemontować bez uszkodzenia szyby łapiesz za jeden koniec i mocno do góry ciągniesz tak energicznie i pokoleji bodajże ona jest w 5 albo 4 miejscach przyczepiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli rozumiem, ,że ta pianka to normalna rzecz. W takim razie musi to być nieszczelność szyby przedniej bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Jutro rozbiorę jeszcze podsufitkę i może wreszcie dojdę co i jak. Normalnie masakra :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze samochod mial jakas przygode kiedys i pod listwami na dachu ma nieszczelne zgrzewy- sprawdz na dachu po lewej i prawej stronie sa takie listwy. zdejmji je i wlewaj wode i lej woda w te odplywy pod listwami i zobaczysz czy zacznie woda sciekac po slupku.

jesli leci woda po slupku to obstawiam wlasnie zgrzewy pod listwami na dachu. przerabialem ten temat z poprzednim samochodem. jak juz znajdziesz nieszczelny zgrzew to go zaklajstrowac czyms i po problemie.

ogolnie sprawdz wsyztsko pod uszczelkami- dachu, szyby przedniej. tam jest pelno zgrzewow z ktorych moze sie dostawac woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...