Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Stuki przy skręcie do oporu w przednim zawieszeniu


konkonik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post tutaj ale potrzebuje fachowej pomocy kogoś doświadczonego, może ktoś ma pomysł. Przeszukałem forum znalazłem podobne wątki ale nie do końca. Opisze może objawy

Ostatnio na parkingu przy mocnych manewrach kierownica i otwartej szybie usłyszałem niepokojący odgłos niedobywający się z przedniego zawieszenia

Zakładając skale skrętu od 1 do 10 gdzie 1 to max skręt w lewo, 5 to kierownica wyprostowana a 10 to maks skręt w prawo - przy kręceniu kierownica i dojściu do poziomu 9 i 2 odpowiednio w lewo i prawo - efekt i odgłos jest dokładnie ten sam następuje stuknięcie bardziej "klang" niż "puk". Odgłos wystepuje przy przejsciu przez jakiś punkt tak jakby cos haczyło dokręcę do oporu i przy odkręcaniu w tym samym punkcie jest ten sam odgłos - poźniej cisza az dojde prawie do konca (do punktu 9) z drugiej strony. Sorry za idiotyczny opis ale nie znam się na fachowej nomenklaturze ;)

To samo jest przy wolnej jeździe i wciśnięciu hamulca do oporu tak ze auto zatrzymuje się nagle w miejscu - odgłos ten sam dochodzący z przodu jakby z obydwu stron

ma ktoś pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mie strzelalo przy skrecie na maksa w lewo i byla to oslona przegubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...