Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jak opróżnić bak z paliwa


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Omyłkowo mój brat wlał do baku 15 litrów benzyny, naszczęście się skapnoł i cały bak odrazu zalał ropą, jak mam teraz usunąć rope z tym paliwem? Jest gdzieś w B7 jakiś korek w baku czy coś gdzie idzie łatwo sie do zbiornika dostać czy jakiś korek spustowy? bo prubowalem wężykiem przez korek wlewu i lipa PANOWIE POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dolejesz do pełna ropy-15 litrów benzyny trochę rozcieńczy ropę,ale zaszkodzić nie zaszkodzi-przerabiałem to kilkakrotnie w autach firmowych-dolewaj ropy każdego dnia,przez tydzien i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale sam wiesz jak to bywa wole nie ryzykowac chce to cholerstwo spuscic[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2010, 08:15_________________________________________________gdzie jest jakiś odpowietrznik czy cos takiego zeby szło sie do baku dostaĆ? chce sprawdzic pod siedzeniem tylnim ale jak je zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda roboty-ja pół baku zalałem póżniej pół ropy "ultimate" i było dobrze-najwyżejco zobaszysz stacje to tankuj i będzi ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem nie bede ryzykować, być może każdy silnik na cos takiego reagować dlatego prosze o porady jak ten syf wylać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zciągnać przez wlew, ale do tego potrzebny jest długi sztywny przezroczysty wężyk, a potem systematycznie dolewac co tankowanie kilka litrów tej mieszanki i przepali, nic sie nie zmarnuje,.

Jeżeli nie da sie przez wlew można odkręcic pompke paliwa pod siedzeniami z tyłu lub na podłodze w bagażniku, i przez ten otwór wypompowac,.

Można tez spróbowac, przed odkręceniem pompki zdjąć weżyk z niej, założyc inny i skierowac do baniaczka i spróbować czy po włączeniu zapłonu pomka zacznie pompować, może tak pójdzie, mozna spróbowac tez pomke podłączyć' na krótko', ale wtedy trzeba uważać żeby zwary nie zrobić i zachować biegunowość przewodów, brązowy MINUS,.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak że, zdjąłem wężyk zasilający z filtra paliwowego, założyłem do niego inny wężyk żeby dostał mi do bańki, przekręciłem zapłon i samo paliwko mi się spuszczało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze dostać się od strony bagażnika nie wiem dokładnie gdzie jest w b7 pływak czy pod siedzeniem czy pod podłogą bagażnika odkręcasz pływa i masz dużą średnicę i dobry dostęp do baku teraz dobra pompka do spuszczania paliwa albo hardkorowo słoik i jazda. A te pompki z marketu albo stacji sobie od razu odpuść pic na wodę w ogóle nie działają, więcej nerwów stracisz niż paliwa spuścisz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...