Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Buczenie wydechu


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem, plecionka wymieniona, poduszka pod silnikiem rowniez, oryginalna lemfonder i ciagle to samo... Samochod wlasnie stoi u mechanika i jest sprawdzany. Slyszalem rozne opinie od: przestawionej geometrii samochodu po uszkodzene amortyzatory, ząbkowanie opon. Zobaczymy, mozliwe ze w najblizszym czasie dowiem sie co moze byc przyczyna rezonansu:P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

kolego "Lok" rozwiazales moze problem z tym buczeniem w Swoim aucie?

Ja od okolo miesiaca czasu tez mam cos podobnego w Moim aucie w B6 AWX a mianowicie buczy i niesie rezonans na kazdym biegu tylko gdy obroty dojda do 1600 , ponizej lub powyzej jest cisza.

Napewno poduszki sa sprawne , ostatnio wyciagalem turbine i ja czyscilem , sprawdzalem przy okazji zastepczy tlumik z plecionka , ktory jest w miejsce kata i wszystko jest OK , zadnych pekniec , przedmuchow itp. Co to moze byc ??? bo wk....a to mnie tak , ze brak mi slow.

Co do skrzyni to ma juz nalatane pare tysi a dokladnie to 451 tys km ale nigdy nie mialem z nia zadnych problemow , rok temu wymienialem olej i tylko ori. Biegi wchodza ok , nic nie szarpie i nie zgrzyta , jedno co musze zrobic za jakis czas to wymienic sprzeglo.

Bardzo prosze o jakies podpowiedzi i sugestie.

Jeszcze jedno a mianowicie pare miesiecy temu wymienilem wydech na podwojny z 2.5 Tdi ale po wymianie wszystko bylo wporzadku i tu nagle jakis babol wyskoczyl i zyc nie daje.

Dziekuje i pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi buczy na 4 i 5 biegu w przedziale 1800-2200, mam wydłubany kat i samą pustą puchę bez wspawanej rurki, sam nie wiem czy coś pomoże wstawienie rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kata to obecnie mam wstawiony specjalny tlumik przelotowy z plecionka zakupiony w firmie "gruchot" , znana rzecz na forum dla tych co wywalali kata.

Jak nie dojde co gdzie i jak to jeszcze jak bede w polsce w Lipcu to zamowie kolejny nowy ten tlumik przelotowy zamiast kata z lepsza plecionka , bo tez niby za doplata mozna takowa sobie zamowic. Jak by nie patrzec z tym zastepczym tlumiczkiem latam juz od 3 lat i jakies 120 tys km juz przelacial tak wiec moze juz ducha wyzionol , choc z zewnatrz nic nie widac a w srodku wiadomo ciemno i czarno jak w d...e tak wiec nic nie dojze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozłączyłem układ wydechowy na łączniku, przeczyściłem i na nowo skręciłem i jest o wiele lepiej, ale ten łącznik zrobiony jest tak że schodzą się blaszki i ma według mnie ograniczoną możliwość ściśnięcia, przerabiał ktoś może ten łącznik? zastanawiam się czy nie przyszlifować tych blaszek aby łącznik ścisnąć mocniej,nie miałęm za bardzo czasu na kombinowanie, ale różnica jest, buczenie jest ale nie takie jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...