Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Buczenie wydechu


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tego typu że samochód w przedziale obrotów wpada w rezonans i niesie ten dźwięk po wydechu.

Elastyczny łącznik, poduszki pod silnikiem, środkowy tłumik został wymieniony a katalizator wywalony i wspawana w puszkę po nim rurka. Niestety dalej układ wydechowy wpada w rezonans jednak znacznie słabiej. Co robić?

Doprowadza mnie to do szału. Wymieniłem nawet sprzęgło całe kompletne bez dwumasu bo mechanik powiedział że nie mam. Jest zwykłe koło. Co mam robić. Może wydech w okolicach skrzyni powinien mieć dodatkowe mocowanie już sam nie wiem. Bardzo proszę o pomoc. :embarrassed:[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2010, 23:14_________________________________________________W przedziale 1800 do 2100 lub na 5 biegu przy 80 km Jest to diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego LOK, miałem kiedyś w swoim AHU podobny problem. Problem został usunięty przez czysty przypadek, otóż rozciekła mi się uszczelka pod nastawnikiem pompy wtryskowej. Po wymianie uszczelki i regulacji nastawnika a dokładniej "dawki wtryskiwanego paliwa" problem z buczeniem i wibracjami zniknął.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety łącznik elastyczny został wymieniony ponownie na oryginał za 90 zł a uszczelka pod nastawnikiem pompy sprawdzona i jest jak nowa i nie cieknie a samochód dalej buczy. Pozostaje chyba tylko jechać na hamownię i podczas jazdy obcykać gdzie to buczy. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie w swoim, walczyłem przez ostatnie 150tys km i się już poddałem ,chyba ten typ tak ma :wink4:. Szczęście bo sprzedaję i już nie będzie mnie to wnerwiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze poluzować złączkę między katakizatorem a tłumikiem i się przejechać parę metrów może mechanik plecionkę wymienił a nie ustawił wydechu i są naprężenia :mysli: a może wieszaki są wyciągnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo.... Mechanik którego pytałem co to może być obstawiał że to któraś poduszka pod silnikiem, jednak nie mam zbytnio czasu tego sprawdzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam usztywnic złączke przed pierwszym tłumikiem. Nawet mocno skręcona nie zaciska jak trzeba. Zabieg prosty. Wystarczy obciąć kilka mm te blachy jak również te opaski od śrub m10 aby mocniej zacisneła. Banan na twarzy po tym zabiegu i zero kosztów. A czytałem że to wina dwumasa,plecionki,lub wtrysków. Teraz nic nie telepie i nie buczy. A przedtem wydech chciał wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi chodzą idealnie i bardzo płynnie. Jedynie wsteczny trudniej wchodzi ale to normalne. [br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 20:06_________________________________________________Dzisiaj byłem na hamowni i nic samochód wpada w rezonans i dzwoni ale komputer nie pokazuje żadnych błędów mag od hamowni niuchał tu i tam i powiedział że nie wie co jest grane i gdzie to dzwoni. :evil:[br]Dopisany: 11 Sierpień 2010, 20:14_________________________________________________Wymieniłem skrzynie bo rozleciał się synchronizator i już myślałem że te dzwonienie ustanie.

Dzwonienie dalej jest podczas przyśpieszania na 5 biegu czyli to nie skrzynia.

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na postoju słychać metaliczne odgłosy ze skrzyni, czy mechanik obejrzał dokładnie koło zamachowe zamin wrzucił sprzęgło ?

Czy jesteś pewny, że to wydech? Może drgania idą od silnika?

Zmieniłeś kompletne sprzęgło czy tylko tarczę, jakiej firmy, czy sprzęgło szarpie podczas ruszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał i posłuchaj w którym miejscu buczy. U mnie odpowiedzialna za buczenie była opaska łącząca wydech w połowie jego długości.

Po wymianie na nową, cisza aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...