Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] KLIMATYZACJA - problem, szukam pomocy (klima manualna)


mA4ciek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mobile, może ktoś będzie wiedział jak rozwiązać problem z klimą w mojej :a4fan: mianowicie chodzi o to, że któregoś pewnego dnia przy 30st. upale chciałem włączyc klime a tu nic... słabiutko wiało chłodem, jakby resztki czynnika były. Pojechalem nabić klime, panowie nabili odgrzybili szczelność sprawdzili i wymienili filtr. Po odpaleniu i włączeniu klimy przez chwile działała ale nie kręcił się wiatrak od klimy i panowie nie kazali jej więcej włączać. W domu popatrzyłem na ten wentylator, urwany był jeden kabel (niebieski) zaizolowałem i dalej nic. W sterowniku pod maską (klima firmy DIAVIA) jest taka biała kostka a w niej cewka, po ścisnięciu went. działa.... a teraz na to wszystko nawet sprężarka nie hula :( już sam nie wiem co sie dzieje, czy wyzygało gdzies czynnik czy co.

1. pytanie: czy w klimie manualnej wentylator ma chodzić cały czas?

2. pytanie: gdzie znajduje się bezpiecznik od klimy?

3. pytanie: czy z powodu braku czynnika może nie załączać się sprężarka?

4. pyt: czy ktos coś podobnego widział.

Wybaczcie za wypociny, ale chciałem opisać jak najdokładniej. Pozdrawiam :audi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pytanie: czy w klimie manualnej wentylator ma chodzić cały czas?

wydaje mi się, że tak

3. pytanie: czy z powodu braku czynnika może nie załączać się sprężarka?

oczywiście, jak jest pusto to się nie powinna załączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładaną klimę, więc trudno powiedzieć gdzie jest tak w rzeczywistości bezpiecznik.

Do sprawdzenia nadaje się presostat, czy załącza poprawnie wentylatory, i ewentualnie jakiś przekaźnik wentylatora, bo raczej jest po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima jak jest dokładana a jest to cała instalacja jest widoczna ,musisz leciec po kabelkach ;) ,wentylator musi pracowac razem z klimą , bez gazu sprężarka niebedzie chodzic , w jaki sposób sprawdzili ci szczelność układu :shocked:

pozdrawiam Iceman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...