Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AJM AWX]Który silnik mam kupić 1.9 tdi 115 czy 130 KM ??


Gość Armani01

Rekomendowane odpowiedzi

AFF (75 KM),

1Z, AHU i AHH (90 KM),

AFN i AVG (110 KM),

AJM i ATJ (115 KM),

wiedzac jakie juz sa silniki wybieraj pomiedzy 110 konnym a 115 konnym (kwestia kasy i rocznika) .....

90 konne sa troszke za słabe ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pół roku temu po auto i wiem co tam się dzieje. Za 8500 E kupisz model A4 B5 z roczników 99,00,01 z przebiegiem ponad 200tyś. Za tą cene nie ma normalnie szans dostać A4B6 (sedan od 2000r. kombi od 2001r.) ale niemcy to dziwny naród i z prywatnych rąk po znajomości przy odrobinie szczęścia jest to możłiwe. Reasumując patrz głównie na stan techniczny - lepszy zadbany B5 niż po przejściach B6! Co do silników to dla B5 w pierwszej kolejności szukaj AFNa 110KM w drugiej AJM już PD (popowtrysk) 115KM a w modelu B6 jedyny słuszny motorek to AWX 130KM.

ps. Dla kontrasu powiem że w czasie moich zakupów znalazłem cudacznie piękne i zadbane auto A4 Avant po lifcie (widziałem już je z daleka i sie ucieszyłem żę wkońcu coś ładnego) po podejściu bliżej o przeczytaniu mina mi zrzedła a etuzjazm opadł. Auto z 2000 czy 2001r. srebrne A4 Avant TDI bardzo ładnie wyposarzona cena widniała 13500 Euro!!!! SZOK!!! dlaczego ... auto miało przebieg ok. 55 tyś km!!! Wiedziałem że niemcy sobie sporo cenią za auto z niedużymi przebiegami, fak że ten przebieg aż małoprawdopodobny ale to przesada za tą cenę młodsze i piękne B6 się dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz co ci wpadnie. Jak ładny samochód to z każdego silnika poza 90KM będziesz zadowolny ;).

Jeśłi w jakimś B5 będzie siedział silnik 130PD to go tam włożyli po wypadku. Odpuść sobie taki samochód lepiej ;). Ja na giełdzie, jak szukałem swojego pełno widziałem Audic z nieswoimi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekać, dołożyć parę zł i kupić B6 AWX (AVF) quattro.

Basket ... kto ma tyle cierpliwosci zeby czekac z kupnem Audiczki ... :twisted:

P.S ale jezeli doplyw gotówki jest przewidziany w niedlugim czasie to lepiej zaczekac i kupic B6 PD .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Armani01

A ten napęd Quattro ... to niezawodny jest ??

Chodzi o to żebym jeszcze z jego naprawami nie musiał się borykać ;)

W porównaniu do FWD to jest więcej zabawy przy jego serwisie obsłudze ?? ... trzeba go częściej naprawiać ?? i czy ew. elementy zawieszenia takie jak wahacze itd... są inne w Q niż w FWD .... (inny czyli nie pasują tam od FW ... )

[ Dodano: 2006-07-14, 14:52 ]

Jeszcze jedno pytanie ....

... Czyli w B6 jest już inne zawieszenie ?? ..... w takim razie co z jego awaryjnością .... no i kosztami wahaczy itd ... czy zamienniki są również tak powszechnie dostępne jak w B5 ??i takie tanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten napęd Quattro ... to niezawodny jest ??

Chodzi o to żebym jeszcze z jego naprawami nie musiał się borykać ;)

W porównaniu do FWD to jest więcej zabawy przy jego serwisie obsłudze ?? ... trzeba go częściej naprawiać ?? i czy ew. elementy zawieszenia takie jak wahacze itd... są inne w Q niż w FWD .... (inny czyli nie pasują tam od FW ... )

[ Dodano: 2006-07-14, 14:52 ]

Jeszcze jedno pytanie ....

... Czyli w B6 jest już inne zawieszenie ?? ..... w takim razie co z jego awaryjnością .... no i kosztami wahaczy itd ... czy zamienniki są również tak powszechnie dostępne jak w B5 ??i takie tanie ??

Do quattro sa drozsze amortyzatory i pare elementow zawieszenia, inny wydech. MAsz dodatkowo dyfer w ktorym trzeba czasem zmienic olej. Nie slyszalem zeby komus sie quattro zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ie slyszalem zeby komus sie quattro zepsuło.

/quote]

jezdza przeciez stare 80, coupety itd z quattro i sie nic nie dzieje...w sumie to niema sie tam co zepsuc wczesniej niz osce (torsen jest b.wytrzymaly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...