Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wycieraczka nie dochodzi do końca


andy_sky

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was wycieraczka dochodzi do słupka kierowcy u mnie zatrzymuje się ok.10 cm od słupka,jak dociągam ją do słupka to znowu u dołu zatrzymuje się za wysoko :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was wycieraczka dochodzi do słupka kierowcy u mnie zatrzymuje się ok.10 cm od słupka,jak dociągam ją do słupka to znowu u dołu zatrzymuje się za wysoko :wallbash:

a jak są w pozycji wyłączonej to jak leży też wyżej ? jak tak to musisz odkręcić całe pióro i ustawić mam podobnie i jutro będę to ustawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest w poz. wył. to jest na czarnym pasku,a jak pociągnę używając trochę siły do góry pióro to zatrzymuje się przy słupku,natomiast w poz. wyłaczonej powyżej czarnego paska w polu widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest w poz. wył. to jest na czarnym pasku,a jak pociągnę używając trochę siły do góry pióro to zatrzymuje się przy słupku,natomiast w poz. wyłaczonej powyżej czarnego paska w polu widzenia

sprawdzę rano bo teraz nie pamiętam jak to ustawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ori szybe to masz na niej znaczniki (kreski) w jakim zakresie ma pracować wycieraczka, mnie troche wkurzało zimą że nie dochodziła do słupka właśnie na te kilka cm i przestawiłem sobie na mechanizmie i wycieraczka zarówno głębiej sie chowa jak i nieco dalej wychyla.

Aby przestawić to musisz odkręcić nakrętkę na cięgnie przy silniku i minimalnie obrócisz - w która to już sam zobaczysz.

Aha aby nie zaskoczyła cię przypadłość naszych autek to zdemontuj wszystko i ładnie przesmaruj - głównie trzpienie na które nasadzane sa wycieraczki tam parcieje gumka i nie trzyma smaru ... po czasie sie wycieraczki zacieraja że silnik nie ma siły ich pchnąć lub chodza anemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ori szybe to masz na niej znaczniki (kreski) w jakim zakresie ma pracować wycieraczka, mnie troche wkurzało zimą że nie dochodziła do słupka właśnie na te kilka cm i przestawiłem sobie na mechanizmie i wycieraczka zarówno głębiej sie chowa jak i nieco dalej wychyla.

Aby przestawić to musisz odkręcić nakrętkę na cięgnie przy silniku i minimalnie obrócisz - w która to już sam zobaczysz.

Aha aby nie zaskoczyła cię przypadłość naszych autek to zdemontuj wszystko i ładnie przesmaruj - głównie trzpienie na które nasadzane sa wycieraczki tam parcieje gumka i nie trzyma smaru ... po czasie sie wycieraczki zacieraja że silnik nie ma siły ich pchnąć lub chodza anemicznie.

a jak to możliwe ? przecież ten mechanizm ma swój pełny obrót - to skoro dochodzi bliżej słupka to jak może później schodzić bliżej podszybia ?

z tym smarowaniem się zgodzę bo ja wymieniłem ten mechanizm jakieś 6 miesięcy temu i dziś jak tam zajrzałem to już widać, że rdzewieje więc warto zakonserwować

andy_sky w pozycji wyłączonej obie wycieraczki mam ok 2,5 - 3 cm poniżej miejsca gdzie zaczyna się ten czarny pasek w dole szyby :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odkręcić tę nakrętkę przy cięgnie to muszę cały mechanizm rozbierać?

nie,musisz zdemontować plastikowe podszybie od strony kierowcy ( dwie śrubki + spinka) i masz dostęp do całego mechanizmu wycieraczek i na środku tego mechanizmu masz śrubkę i za pomocą tej śrubki ustawiasz zasięg działania wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że pomoże dzięki pozdrawiam :wink4:

ja też mam nadzieję, za pierwszym razem jak regulowałem to ustawiłem tak, że wycieraczki jechały w dół, najlepiej to sprawdzić ściągając pióra i wtedy metodą prób i błędów ustawisz, jak będą problemy pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...