Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] PZU Autoszyba - co sie kwalifikuje do wymiany za free?


Rekomendowane odpowiedzi

Mama pytanie bo moze sie juz ktoś z tym problemem spotkał. Mainowicie mam pękniętą od 2 dni szybe czołową, zakłądajć wycieraczki za mocno docisnąłem i zrobił sie pajączek długości 10 cm . Moje pytanie , czy mając ubezpiecznie w PZU autoszyba moge bez problemu zrobić to w ramach ubezpeieczenia, jak musi wglądac uszkodzenie szyby i jaką historie im powiedzieć zeby chwyciło? słyszałem ze jeden z naszych koolegów swego czasu miał problem z uzyskaniem odszkodowania bo mu wpierali ze sam sobie uszkodził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajaczek wystarczy zeby taka szybe wymienic, kazda bez wyjatku

jezeli masz na przyklad odprysk i dziure powierzchowna mozesz taka dziure zakleic w zakladzie rowniez z ubezpieczenia, po to w koncu za cos sie placi, jedziesz do zakladu ktory wymienia szyby, taki zaklad ma prawo sam sie zajac formalnosciami i wymiana szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do odpowiednich OWU, nie chcąc przytaczać tych, które znam, gdyż zmieniają się dość często.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem roku wymieniłem szybę z PZU Autoszyba.

Zgłoszenie do PZU, pytają w jakim mieście mi pasuje, mówię Kraków. Na drugi dzień telefon z Jaan Autoglass (niedaleko Bonarki), termin na następny dzień. Szyba wymieniona, nic nie płaciłem.

Oryginalnej nie dają :angry:

Ja miałem strzał z kamienia, mały odprysk z jednym pęknięciem na około 20cm.

Jeśli dobrze pamiętam, możesz sam wybrać warsztat, jeśli do zdarzenia doszło za granicą i dalej tam jesteś. Płacisz sam, potem wracają. W Polsce musisz najpierw zgłosić szkodę, następnie kierują Cię do Jaan Autoglass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem roku wymieniłem szybę z PZU Autoszyba.

Zgłoszenie do PZU, pytają w jakim mieście mi pasuje, mówię Kraków. Na drugi dzień telefon z Jaan Autoglass (niedaleko Bonarki), termin na następny dzień. Szyba wymieniona, nic nie płaciłem.

Oryginalnej nie dają :angry:

Ja miałem strzał z kamienia, mały odprysk z jednym pęknięciem na około 20cm.

Jeśli dobrze pamiętam, możesz sam wybrać warsztat, jeśli do zdarzenia doszło za granicą i dalej tam jesteś. Płacisz sam, potem wracają. W Polsce musisz najpierw zgłosić szkodę, następnie kierują Cię do Jaan Autoglass.

i o to mi chodziło , juz dzwoniłem do 2 dni roboczych ma sie ktoś z pzu ze mną skontaktować a do 7 wymienic w jaan auto glas. tylko mnie bardziej interesuje jakie szyby kwalifikuja sie do wymiany a jkie tylko do zalania punktowego, ja mam odprysk i pajączek to znaczy jedno ramie na około 15 cm mysle ze sie kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jak mam oryginalną szybę i na taką też chcę wymienić to nie mogę?Jest jakiś zapis odnośnie tego? A za granicą mogę w ASO wymienić i kasę mi później zwrócą tyle ile zapłaciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel w sprinterze wymieniał czołową, była ori zielona z zielonym paskiem u góry i na taka wymienili bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel w sprinterze wymieniał czołową, była ori zielona z zielonym paskiem u góry i na taka wymienili bez problemu.

jade jutro na wymiane szyby, ale z tego co uzgoniłem przez telefon gość wypytał mnie o rocznik, model itd i pytał czy mam pasek przyciemniony na górze szyby nie paiętałem tego faktu siedząc w domu i stwierdziłem ze mam, po czym na drugi dzień zauwazyłem ze mam szybe bez paska przeciwsłonecznego, ale i tak dostane szybe z paskiem bo gośc stwierdził ze tylko z paskami mają. nawet i lepiej bo zawsze to osłona przd słońcem[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2010, 09:56_________________________________________________jutro opisze co i jak[br]Dopisany: 20 Czerwiec 2010, 09:57_________________________________________________zatem jest juz po wymianie szyby w firmie auto jan , podjechałem o nic nie pytali, kobietka wyszła zrobic zdjęcie rysy , poczekalem godzinke i szybka nowa wstawiona, dostałem jeszcze karte gwarancyjną na rok czasu na ewentualne wady montazowe lub nieszczelność, wszystko bez najmniejszego problemu :good: oczywiście nie zapłaciłem ani złotówki, rozlicza sie sami z PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...