Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ ADP 1.6 1996r] Usunięty katalizator. Pusta puszka czy wspawać rurkę?


Adriano

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu usunąłem wnętrze katalizatora(rozsypał sie środek). Mechanik jednak puszkę pozostawił. Mam pytanie czy któryś z kolegów może na własnym przykładzie doświadczył czy zostawić tą pustą puszkę kata, czy może lepszym rozwiązaniem będzie wspawanie nierdzewnej rurki. Obecnie samochód mój głośniej pracuje- wcale się mi to nie podoba. Jeśli wspawam rurkę to może będzie pracował ciszej? Proszę o wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem kiedyś ten problem w moim Audi A4 96 r. usunąłem katalizator i zamiast niego wspawałem rurkę. Wydech głośno chodził, że musiałem na nowo wspawać katalizator. Po wspawaniu katalizatora wszystko wróciło do normy. Jednym słowem wspawanie rurki nic nie pomoże. Moja rada kup katalizator np. jakiś zamiennik.

Pozdrawiam

ZeeBee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zee Bee za informacje. Beznadzieja z tym katem no ale cóż. Wiesz nowy kat to wydatek dosyć spory. Fakt istnieje zamiennik i to chyba jest jak na razie jedyne wyjście dla mnie. Właśnie wróciłem od mechanika. Okazało się iż na puszce od kata puścił w jednym miejscu spaw. Ma to poprawić i o 16 idę po samochód. Może to trochę pomoże i będzie ciszej chodził. Pozdrawiam :a4fan:

uzupełnij proszę swój profil[br]Dopisany: 30 Lipiec 2007, 14:10 _________________________________________________Mam nadzieje że teraz mój profil jest ok. Gdyby coś nie tak to zaraz to zmienie[br]Dopisany: 30 Lipiec 2007, 16:34 _________________________________________________Odebrałem samochód od mechanika. Poprawił spaw i jest naprawdę dużo dużo lepiej. Co prawda jest niewielka różnica pomiędzy tym jak miałem kata a teraz ale spoko. Najważniejsze że jest słyszalny ten szum silnika- a to mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę złoty kup katalizator uniwersalny i zapodaj do auta - w twoim przypadku jego posiadanie ma sens i nie pozbywaj sie go. Dobry tłumikarz ładnie to obspawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...